10.09.2013. 19:01
Šodien Zemgales Olimpiskā centra stadionā Latvijas U23 futbola valstsvienība ar 1:0 pārspēja Anglijas vienaudžus. Vienīgos vārtus spēles 26.minūtē guva Polijas Ekstraklases labākais snaiperis Eduards Višņakovs.

Lai gan mača sākumā vairāk bumbu kontrolēja Anglijas izlase, kuras kodolu veidoja pēc spēka piektās līgas futbolisti, tomēr bīstamāku momentu izdevās radīt tieši Latvijai. Mača pirmajās minūtēs laba iespēja bija Polijas Ekstraklases labākajam vārtu guvējam Eduardam Višņakovam, tomēr pārāks bija viesu vārtsargs Mičels Vokers.

Latvija turpināja epizodiski apdraudēt Vokera sargātos vārtus, un rezultāts tika atklāts pēc neatlaidīgas un ciešas segšanas pretinieku laukuma pusē. Eduards Višņakovs sākumā atņēma bumbu pretinieku aizsargam, pēc tam tika garām arī vārtsargam un raidīja bumbu tukšos vārtos – 1:0.

Latvijai bija laba iespēja arī dubultot savu pārsvaru – 13 minūtes pēc pirmā vārtu guvuma Višņakovs no tuvas distances uzsita virsū Vokeram, bet bumba atleca pie Borisa Bogdaškina, kurš no gaida netrāpīja bumbu praktiski tukšos vārtos.

Otrajā puslaikā angļu spiediens kļuva vēl izteiktāks, tādējādi sniedzot daudzus iemeslus Latvijas izlases galvenā trenera Daiņa Kazakeviča neapmierinātībai. Lai gan viesi regulāri tuvojās soda laukumam Vaičuļa sargāto vārto tuvumā, tomēr mājinieku aizsardzība allaž prata novērst draudus, pie tam ik pa laikam spējot atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Līdz spēles beigām ne viena, ne otra izlase vārtus vairs nespēja gūt, tādējādi Eduarda Višņakova vārtu guvums 26.minūtē tā arī palika vienīgais un atnesa Latvijas U23 izlasei uzvaru ar 1:0.

Latvija U23 sākumsastāvs: Vaičulis, Kurakins, Dubra, Daņilovs, Rožkovskis, Bogdaškins, Priedēns, Tarasovs, Kļuškins, Kārkliņš, E.Višņakovs.