21.07.2014. 20:21
Šodien Latvijas kausa izcīņas 1/8 finālā Arkādijas dabīgā seguma laukumā mājiniece „Rīgas Futbola skola” bez variantiem ar 0:3 piekāpās Jūrmalas „Spartakam”. Uzvarētāju labā divi vārti Elvim Stuglim, kam tas bija debijas mačs „Spartaka” kreklā.

„Rīgas Futbola skola” (turpmāk – RFS) pirms gada no kausa izslēdza Virslīgas dalībnieci „Mettu”/LU, tomēr liels šīs dienas 1/8 fināla favorīts bija „Spartaks”. Jūrmalas komandā debitēja uzreiz trīs futbolisti – ukraiņi Vitālijs Fedorivs un Konstantīns Kravčenko, kā arī no „Mettas” pārgājušais Elvis Stuglis.

„Spartaks” jau pirmajā uzbrukumā izveidoja momentu un uzreiz tika pie diviem stūra sitieniem, iezīmējot izteiktu viesu pārsvaru. Pēc brīža bumba RFS futbolistam soda laukumā trāpīja pa roku, bet tiesneša svilpe klusēja. Vēl citā epizodē Kravčenko skaisti izpildīja brīvsitienu, un bumba aizspurdza gar pašu devītnieku – tas viss pirmajās četrās minūtēs...

RFS pamazām pierada pie Virslīgas komandas ātrumiem un vārtu gūšanas iespēju skaits samazinājās. Nākamais pienāca 17. minūtē, kad Ēriks Punculs pēc sieniņas izspēles sita neprecīzi. Vēl bija bīstami pēc Igora Kozlova standarta un RFS vārtsarga kļūdas izgājienā, taču vārti krita citā epizodē – 37. minūtē Fedorivs kvalitatīvi iecentrēja, un garais Stuglis ar galvu eleganti raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī. Gandrīz uzreiz „Spartakam” bija jādubulto starpība, taču Kevins Mena no pāris metriem uzsita virsū vārtsargam, bet atkārtoto sitienu Jevgeņijs Kazačoks aizsita garām pustukšiem vārtiem.

RFS pārtraukumā prata doties pie minimālā 0:1, un 2. puslaiks sākās garlaicīgi, taču tad „Spartakam” talkā nāca stūra sitiens – 50. minūtē to izpildīja Kravčenko, un vēlreiz lielisks otrajā stāvā bija Stuglis, panākdams 2:0. Pēc piecām minūtēm Stuglis sita ar kreiso kāju, un tikai RFS vārtsargs liedza Elvim „hattrick”. Toties 56. minūtē Stuglis izcēlās ar rezultatīvu piespēli – viņš apsteidza mājinieku aizsargu un atdeva bumbu Kozlovam, kurš eleganti izrēķinājās ar vārtsargu, viegli pārmetot bumbu viņam pāri (3:0).

Atlikušajā laikā „Spartaks” vairs nebija tik mērķtiecīgs. Bija Kozlova brīvsitiens gar stabu, Menas raidījums ar galvu pēc stūra sitiena tuvējā apakšējā vārtu stūrī (vārtsargs atvairīja), bet tāda iedvesma kā iepriekš nebija novērojama. „Spartaks” uzvarēja ar 3:0. Kausa izcīņā palikusi vairs tikai viena 1. līgas komanda - "Gulbene", kura savu 1/8 finālu ar "Ventspili" aizvadīs vēlāk.

„Rīgas Futbola skola” – „Spartaks” 0:3 (0:1)Vārti: E.Stuglis 37’, 50’, I.Kozlovs 56’.Brīdinājums: D.Vasiļjevs.„Rīgas Futbola skola”: J.Morozs, Golubevs, Strautiņš, Narčuks, Bučņevs, Neverovskis (Čamkins 69’), D.Vasiļjevs (Derbakovs 89’), M.Vasiļjevs, Usevičs, Rosoha, Hasanalijevs (Poļiščuks 59’).„Spartaks”: Meļņičenko, I.Šlampe, Krjauklis, Fedorivs (Mehremičs 56’), Kravčenko, Lemptijs, Kazačoks, I.Kozlovs, E.Stuglis (Rostiašvili 73’), Punculs (Korzāns 78’), Mena.Tiesnesis: Ivars Caune.

Datums Laiks Spēle Viet Rezultāts
19.jūlijs 16:00 Smiltenes BJSS – Daugava (Rīga) Valmieras sporta bāzes stadions 0:2
19.jūlijs 18:00 1625 Liepāja – Liepāja Daugavas stadions Liepājā 0:6
19.jūlijs 18:00 Tukums 2000/TSS – Daugavpils Tukuma pilsētas stadions 1:3
19.jūlijs 18:00 Metta/LU – Skonto Hanzas vidusskolas laukums 0:2
20.jūlijs 17:00 Ogre – Daugava (Daugavpils) Ogres pilsētas stadions 1:3
20.jūlijs 18:00 Jūrmala – Jelgava Slokas pilsētas stadions 1:7
21.jūlijs 18:00 Rīgas Futbola skola – Spartaks (Jūrmala) NSB Arkādija 0:3