30.06.2015. 23:40
Aizvadītās nedēļas nogalē, 27. un 28. jūnijā Lietuvā Lapēs (netālu no Kauņas) tika aizvadīts Baltijas čempionāta 4. posms Enduro. Pirmās dienas rītā spīdēja saule, un laiks bija labs, taču, kad startēja pirmie sportisti, debesis apmācās un sāka pūst drēgns vējš, bet otrajā dienā sportisti kontrolpunktos meklēja ēnu, lai patvertos no saules stariem. Kopumā laika apstākļi bija piemēroti enduro, arī dubļu nebija.

Uz sacensībām divu dienu garumā bija ieradušies 67 sportisti. Solo klases pārstāvēja 60 braucēji un kvadriciklu klases pārstāvēja 7 sportisti. Sacensības bija labi organizētas.

E1 klases pirmās vietas ieguvējs, latviešu ātrākais sportists Edgars Siliņš (Motosports RT) stāsta: „No pagājušā gada būtiski nekas nebija mainījies, tikai pārbraucieni nedaudz savādāki un garais krosa tests bija palicis no Cross Country sacensībām. Cross Country sacensībās nepiedalījos, tādēļ man šajā testā nebija nekādu priekšrocību, un arī tiem, kuri piedalījās Cross Country, mums visiem bija „jāieslēdz” pretējā domāšana, jo tests bija jāizbrauc pretējā virzienā. Otrs tests man ļoti patika, bet man bija bail pa to ātri braukt, jo tas bija bīstamāks. Lai gan esmu pirmais, taču ’baigi’ apmierinātais neesmu, jo ” nebraucās” kā gribētos. Kopumā trase bija forša, arī pārbraucieni šoreiz bija interesanti. Iztiku bez kritieniem.”

E2 klases un absolūtā vērtējuma uzvarētājs, lietuviešu sportists Arūnas Gelažninkas (W`D`Looren) stāsta, ka sacensības bija labas, tieši tādas, kā gaidījis. „Viss bija ļoti labi, bez kļūdām. Abas dienas esmu pirmais un par to priecājos. Manuprāt, testi nebija vienkārši. Enduro tests bija grūts un bīstams, jo bija dažāds reljefs. Bija lieli tramplīni, lieli lēcieni. Visiem vajadzētu būt apmierinātiem ar trasi, viss ir kārtībā.” Arūnas ir viens no šī enduro posma organizatoriem un viņš atzīst, ka šāda veida sacensības organizēt nav viegli. „Es ceru, ka nākošgad būs daudz vairāk lietuviešu sportistu komandu, kuras organizēs enduro sacensības Lietuvā, nevis tikai vienu posmu. Ar dalībnieku skaitu arī esam apmierināti, viss ir kārtībā.”

Sacensību organizators un senioru klases otrās vietas ieguvējs Danielius Žoštautas (W`D`Looren) stāsta, ka ar sacensībām ir apmierināts. „Mūsu komanda W`D`Looren Baltijas čempionāta enduro organizē jau otro gadu - pagājušajā gadā pirmo reizi. Protams, gribētos vairāk dalībnieku, lai gan šogad ir nedaudz vairāk kā pagājušajā gadā. Bet - viss kārtībā, arī laika apstākļi bija labi. Ar organizēšanu nebija nekādu problēmu. Trasi nedaudz pārveidojām. Pagājušajā gadā bija savādāks tests, šogad interesantus izdevās izveidot enduro un krosa testus. Kurš piedalījās Cross Country sacensībās jau zināja, kāds būs krosa tests. Pamainījām pāris līkumus, „apgriezām otrādi”.

Man kā sportistam šodien neveicās, jo jāpiedalās, jābrauc un jāorganizē līdz vēlam vakaram, nebija laika pat atpūsties. Protams, komanda ļoti daudz palīdzēja ar organizēšanu un administrēšanu. ”

Baltijas klubu komandu vērtējumā divu dienu ieskaitē ar 132 punktiem pirmo vietu izcīnīja Somerpalu MK – Veiko Raats, Martin Leok, Elary Talu, Mart Meeru un Timo Hermlin. Otrajā vietā un 124 punktus ieguva Motosports RT – Edgars Siliņš, Lauris Ermanis, Sandris Kļaviņš un Andris Kalniņš.Uz trešā goda pjedestāla pakāpiena ar 117 iegūtiem punktiem kāpa W`D`Looren RT – Valentas Galinis, Arūnas Gelažninkas, Julius Stočkus, Danielius Žoštautas un Andrius Mitkevičius. Kopā bija pieteikušās sešas komandas.

Baltijas čempionāta un Lietuvas čempionāta rezultāti

E1 klase:

Edgars Siliņš (Motosports Racing Team)Veiko Raats (Somerpalu MK)Mindaugas Paškevičius (W`D`Looren RT)

E2 klase:

Arūnas Gelažninkas (W`D`Looren RT)Martin Leok (Somerpalu MK)Jānis Vinters (Jāņa Vintera Mototeam Rīga)

E3 klase:

Elary Talu (Somerpalu MK)Lauris Ermanis (Motosports Racing Team)Sandris Kļaviņš (Motosports Racing Team)

Seniori:

Einārs Vinters (Jāņa Vintera Mototeam Rīga)Danielius Žoštautas (W`D`Looren RT)Toivo Nikopensius (Paikuse MK)

Hobby:

Andrius Mitkevičius (W`D`Looren RT)Timo Hermlin (Somerpalu MK)Vaido Kalm (Somerpalu MK)

C klase:

Karolis Drūlia (Privāti)Janar Saarits (Tartu Enduro klubi)Kalev Kriis (Redmoto)

Veterānu klase:

Andris Kalniņš (Motosports Racing Team)Valdek Haugas (Kivoil Motoklubi)Ričardas Duonelavičius (W`D`Looren RT)

Junioru klase:

Reio Timmi (Somerpalu MK)

Kvadru klase:

Arūnas Sipavičius (W`D`Looren RT)Evaldas Mačiulis (Kauno Jawos)Edvinas Žukauskas (Kauno Jawos)Rezultāti / Results - LaMSF

Nākamās Baltijas čempionāta ENDURO 5. posma sacensības notiks šī gada 25. un 26. jūlijā Latvijā, Vidrižos.

Informāciju sagatavoja: Luīze Mīkstā

Foto: Drakonai Racing TeamLatvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties