17.10.2017. 23:39

E grupas līdere pēc divām spēļu kārtām bija Spānijas vienība ''Sevilla'', kas līdz šim vakaram spēja iekrāt četrus punktus. Negaidīti neveiksmīgi ČL bija iesākusi Anglijas ''Liverpool'', divos mačos iekrājot divus punktus, ar ko gan pietika otrajai vietai grupā. Divi punkti bija arī Maskavas ''Spartak'', bet viens - Slovēnijas ''Maribor''.

Slovēnijas kluba līdzjutēji jau pēc pirmā puslaika varēja aizmirst par jebkādām cerībām uz pozitīvu rezultātu, jo ''Liverpool'' sita vārtos vienu bumbu pēc otras. 4. minūtē Mohameds Salāhs veica lielisku reidu pa labo malu un noslēgumā uz tukšiem vārtiem bumbu paripināja Robertu Firminju - 1:0. 13. minūtē Kotinju ar sitienu vienā pieskārienā noslēdza labu ''Liverpool'' komandas saspēli, kā rezultātā ''Maribor'' nebija spējusi izturēt pretinieku sākuma spiedienu (2:0).

19. minūtē piespēlētāja lomā bija Firminju, kurš teicami piespēlēja skrējienā esošajam Salāham, kurš bija itin tuvu vārtsargam, taču ar tehnisku sitienu tālajā stūrī vienalga spēja gūt vārtus (3:0). Tas pats Salāhs 40. minūtē guva ceturtos vārtus šajā spēlē - atkal pilnībā iznīcināta ''Maribor'' aizsardzība, un Mohameds no pāris metriem bumbu raidīja tukšos vārtos. Jāpiemin, ka jau pirmajā puslaikā ''Liverpool'' 14 reizes sita vārtu virzienā.

Arī otrajā puslaikā ''Liverpool'' nedomāja apstāties un turpināja baudīt futbolu, 54. minūtē Firminju precīzi ar galvu pārvirzot bumbu vārtos pēc tehniska Kotinju centrējuma (5:0). Tad sekoja ilgākais periods spēlē bez gūtiem vārtiem, tomēr 86. minūtē Alekss Oksleids-Čemberlens izlauzās cauri katastrofālajai ''Maribor'' aizsardzībai un guva jau komandas sestos vārtus (6:0). Punktu pielika 19 gadus vecais Trents Aleksandrs-Arnolds - 90. minūtē no 20 metriem spēcīgs sitiens vārtu tuvajā apakšējā stūrī (7:0).

''Spartak'' un ''Sevilla'' spēlē pirmajā puslaikā nebija daudz vārtu gūšanas iespēju, bet Maskavas klubs itin ātri ieguva 1:0 pārsvaru - Kvinsijs Promess ar galvu noslēdza filigrānu ''Spartak'' komandas kombināciju. ''Sevilla'' 30. minūtē izlīdzināja rezultātu, kad Simons Kjers bija veiklākais soda laukumā pēc spāņu izpildītā stūra sitiena (1:1). Tādējādi pēc 45 minūtēm godīgs 1:1 neizšķirts.

Otrais puslaiks brīnišķīgs padevās ''Spartak'' - četri bezatbildes vārti un graujoša 5:1 uzvara. 58. minūtē Lorenso Melgareho izpildīja filigrānu sitienu vārtu tālajā stūrī no soda laukuma robežām (2:1). 67. minūtē Deniss Glušakovs parūpējās par to, lai fani būtu ekstāzē - pēc centrējuma soda laukumā Deniss uzreiz no gaisa vienā pieskārienā trieca bumbu tālajā stūrī. Vēl septiņas minūtes vēlāk Luiss Adriano izmantoja izgājienu vienatnē pret vārtsargu, bet piektos vārtus ''Spartak'' labā guva lielisku maču aizvadījušais Promess - 5:1!