01.07.2017. 19:25
Latvijas džudo cīkstonis Vladlens Jarockis sestdien Kauņā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas kadetu čempionātā svara kategorijā virs 90 kilogramiem. Bronzas finālā Latvijas džudists pārspēja Azerbaidžānas sportistu Mahamadu Abdulajevu.

Līdz ar to Jarockis bija vienīgais no 18 Latvijas džudo cīkstoņiem, kurš Eiropas kadetu čempionātā tika pie godalgas.

Šosezon Jarockis izcīnīja septīto vietu Eiropas kausa posmā, kā arī uzvarēja Latvijas čempionātā U-18 vecuma grupā.

Kā vēstīts, Jarockim pirmā kārta bija brīva, bet otrajā viņš pārspēja horvātu Filipu Miljeviču, taču apakšgrupas finālā zaudēja gruzīnam Levanam Čelidzem.

Turpinājumā gandarījuma turnīrā Latvijas džudists pārspēja ukraini Jaroslavu Kņišu un bulgāru Ivailo Dimitrovu, iekļūstot bronzas finālā.

Tikmēr svarā līdz 90 kilogramiem Emīlam Gerkenam pirmā kārta bija brīva, bet otrajā viņš pārspēja slovāku Denisu Turaču, taču apakšgrupas finālā zaudēja Adilam Karimli no Azerbaidžānas.

Vēlāk gandarījuma turnīrā Gerkens pirmajā cīņā zaudēja ungāram Čabam Totam, līdz ar to neturpinot cīņu par medaļām un ieņemot dalītu devīto vietu.

Vēl svarā līdz 73 kilogramiem Renārs Hans cieta zaudējumu pirmajā kārtā, taču tika pie iespējas startēt gandarījuma turnīrā, tomēr arī tajā zaudēja pirmajā cīņā un arī ieņēma dalītu devīto vietu. Tāpat pirmajā cīņā zaudēja arī Daniels Kulišs, kurš startēja svara kategorijā līdz 81 kilogramam.

Tikmēr meitenēm Milena Rinkēviča, kura startē svara kategorijā līdz 63 kilogramiem, pirmajā cīņā uzvarēja azerbaidžānieti Fidanu Huseinovu, otrajā pārspēja Luksemburgas cīkstoni Klāru Mosru, bet apakšgrupas pusfinālā zaudēja slovēnietei Zarjai Tavčarai.

Turpinājumā gandarījuma turnīrā Rinkēviča pirmajā cīņā zaudēja spānietei Irenei Ernaesai.

Savukārt pārējām piecām sestdien startējušajām Latvijas džudistēm čempionāts beidzās jau pēc pirmās cīņas. Svara kategorijā līdz 57 kilogramiem pirmajā cīņā zaudēja Vineta Alksne, līdz 63 kilogramiem zaudējumu cieta Una Dolgiļeviča, līdz 70 kilogramiem Katrina Tkačenko, bet virs 70 kilogramiem - Anna Ļebedeva un Dārta Smildziņa.

Eiropas kadetu čempionātā Latviju kopā pārstāvēja 18 džudisti.