14.06.2015. 15:00
Spēlējot ceturtajā WTA finālā, karjeras pirmo titulu svētdien beidzot izcīnīja Itālijas tenisiste Kamila Džordži, kura Hertogenbošas finālā ar 7:5, 6:3 bez jebkādām grūtībām pārspēja Šveices sportisti Belindu Benčiču.

Belinda Benčiča vakar pusfinālā ar lielisku uzbrukuma tenisu sakāva Jeļenu Jankoviču (6:3, 6:3), bet finālā bija izvēlējusies ļoti negatīvu aizsardzības tenisa taktiku, paļaujoties uz pretinieces kļūdu gaidīšanu. Palīdzība netika sagaidīta, saņemot loģisku zaudējumu.

1. setā bija tikai viena breikbumba, kas bija setbumbas vērtībā. Benčiča pie rezultāta 5:6, cenšoties tikt līdz taibreikam, geima izskaņā divreiz pēc kārtas pieļāva rupjas "forehand" kļūdas, ļaujot Kamilai Džordži setā uzvarēt ar rezultātu 7:5.

Itālijas tenisiste visu finālu nospēlēja sev neraksturīgi ļoti stabili. Tas pats attiecās arī uz Benčiču, tiesa, negatīvā jomā. Belinda finālā savu labāko tenisu nospēlēt neprata, turklāt divos setos tā arī netika pie kaut vienas breikbumbas! Šveices tenisiste 2. setā centās spēlēt maķenīt agresīvāk, bet kļūdu bija pārāk daudz. Īpaši spilgts bija mača priekšpēdējais geims, kurā viņa servi zaudēja "sausā". Benčiča pie 0:30 ļoti vienkāršā situācijā tā vietā, lai trāpītu pustukšā laukumā, izcēlās ar lielu autu.

Džordži šodien ceturto reizi spēlēja WTA finālā, beidzot iegūstot pirmo titulu. Divos no iepriekšējiem trim fināliem viņai neizdevās uzvarēt ar mačbumbu. Tikmēr Benčiča zaudējusi abus WTA vienspēļu finālus. Arī pirmais viņai bija bezcerīgs, oktobrī Tjaņdziņā piekāpjoties Elisonai Riskei (3:6, 4:6).

Džordži ir trešā tenisiste, kura šogad izcīnījusi pirmo WTA titulu. Iepriekšējās divas veiksminieces bija Anna Karolīna Šmiedlova Katovicē un Teliana Pereira Bogotā. Arī pērn Hertogenboša kļuva par WTA pirmā titula iegūšanas vietu, kad šajā Nīderlandes turnīrā uzvarēja amerikāniete Koko Vandevei.

Tāpat jāatzīmē, ka Džordži ir ceturtā tenisiste, kura šosezon ceļā uz titulu atspēlējusi vairākas mačbumbas. Kamila trīs mačbumbas atspēlēja ceturtdaļfinālā pret Jaroslavu Švedovu. Atspēlējot mačbumbas, šogad titulus izcīnījušas arī Andrea Petkoviča (astoņas), Sāra Erani (trīs) un Daniela Hantuhova (divas).