06.09.2015. 09:23
Sava UFC visvieglākā svara čempiona titula septīto veiksmīgo aizstāvības cīņu aizvadījis amerikānis Demetriuss Džonsons (23-2-1), kurš piecu raundu cīņā ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pēc punktiem uzveicis Džonu Dodsonu (17-7-0), kuru bija uzveicis jau iepriekš.

Divdesmit deviņus gadus vecais Demetriuss Džonsons, kurš par UFC visvieglākā svara čempionu kļuva 2012. gadā, pirmo reizi ar savu trīsdesmit gadīgo tautieti Džonu Dodsonu cīņu būrī tikās pirms diviem gadiem.

Toreiz uzvaru pēc punktiem ar dalītu tiesnešu lēmumu izcīnīja Džonsons, kuram tā bija pirmā UFC titula aizstāvības cīņa.

Aizritot diviem gadiem, Džonsona – Dodsona ceļi atkal krustojās. Šo cīņu sportisti uzsāka visai augstā tempā, daudz kustoties pa cīņu būri, izdarīja daudz sitienu un vairākkārt mēģināja viens otru nomest parterā.

Jau no pirmā raunda aktīvāks izskatījās čempions, kurš pateicoties saviem asajiem uzbrukumiem savam pretiniekam lika ne reizi vien vairāk aizdomāties par aizsardzību.

Savukārt otrajā raundā Dodsons izlīdzināja spēku samērus, taču jau nākamajā raundā tempu atkal palielināja Džonsons un daudz strādāja ar sitienu kombinācijām. Pēdējos divos noslēdzošajos raundos cīņas temps kritās, taču vēl joprojām pārliecinoši strādāt turpināja Demetriuss Džonsons, kurš uzvarēja gandrīz katrā epizodē.

Pēc cīņu būrī aizvadītajiem visiem pieciem piecu minūšu raundiem, sānu tiesneši ar vienbalsīgu lēmumu pēc punktiem 50-45, 49-46 un 49-46 uzvaru atdeva Demetriusam Džonsonam, kuram šī bija septītā veiksmīgā viņa UFC titula aizstāvības cīņa.

„Džons Dodsons teica, ka esmu mēsls, esmu garlaicīgs, bet tagad paskatieties uz viņa seju. Šobrīd es izskatos daudz skaistāks par viņu!” pēc uzvaras uzvilkts, un vienlaicīgi saviļņots bija Džonsons.

Nr. Uzvarētājs Zaudētājs Metode Raunds Laiks
1. Demetrious Johnson John Dodson decision (unanimous) 5 5:00
2. Andrei Arlovski Frank Mir decision (unanimous) 3 5:00
3. Anthony Johnson Jimi Manuwa KO (punches) 2 0:28
4. Corey Anderson Jan Blachowicz decision (unanimous) 3 5:00
5. Paige VanZant Alex Chambers submission (armbar) 3 1:01
6. Ross Pearson Paul Felder decision (split) 3 5:00
7. John Lineker Francisco Rivera submission (guillotine choke) 1 2:08
8. Raquel Pennington Jessica Andrade submission (rear-naked choke) 2 4:58
9. Tiago Trator Clay Collard decision (split) 3 5:00
10. Joe Riggs Ron Stallings DQ (illegal upkick) 2 2:28
11. Joaquim Silva Nazareno Malegarie decision (split) 3 5:00

Izmantotie resursi:Sherdog.com: UFC, Mixed Martial Arts (MMA)...Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties