12.07.2015. 19:53
Savu trešo Vimbldonas atklātā tenisa čempionāta vienspēļu titulu svētdien izcīnīja pasaules pirmā rakete Novāks Džokovičs.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Serbs četru setu cīņā ar 7-6 (7:1), 6-7 (10:12), 6-4, 6-3 pārspēja pasaules otro raketi šveicieti Rodžeru Federeru.

Pirmajos divos setos uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami taibreiki. Ja pirmā seta taibreikā pārliecinoši labāks bija Džokovičs, tad otrajā sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Federers. Trešā seta trešajā geimā serbs lauza Federera servi un izcīnīja uzvaru ar 6-4.

Savukārt ceturtajā setā Džokovičs uzvarēja ar 6-3, izcīnot savu trešo Vimbldonas titulu.

Šī bija trešā tenisistu tikšanās kādā no "Grand Slam" fināliem un otrā pēc kārtas, kas norisinājusies Vimbldonā.

Līdz ar panākumu, Džokovičs Vimbldonā triumfējis otro gadu pēc kārtas, bet pirmais čempiona tituls tika izcīnīts 2011.gadā. Kopumā serbs izcīnījis deviņus "Grand Slam" titulus, bet šosezon Džokovičs triumfējis arī Austrālijas atklātā čempionātā, kamēr Francijā viņš finālā piekāpās Federera tautietim Stanam Vavrinkam.

Zīmīgi, ka Džokovičam tagad ir tikpat Vimbldonas titulu, cik viņa trenerim leģendārajam Borisam Bekeram.

Tikmēr Federeran neizdevās izcīnīt savu astoto Vimbldonas čempiona titulu, kas mūsdienu tenisā būtu vēl nebijis sasniegums.

Pirms trim gadiem Federers Vimbldonā uzvarēja septīto reizi savā karjerā, atkārtojot leģendārā amerikāņa Pīta Samprasa rekordu. Viņš ieguvis 17 "Grand Slam" titulus, kas ir augstākais sasniegums vēsturē. Pašlaik 33 gadus vecais šveicietis arī pretendē uz kļūšanu par atklātās ēras vecāko "Grand Slam" čempionu, tomēr Vimbldonā viņam to neizdevās sasniegt.

Tomēr Šveices sportists kļuvis par vecāko tenisistu kopš 1974.gada, kurš sasniedzis finālu.Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties