02.07.2016. 19:18
Pasaules tenisa ranga līderis un iepriekšējo divu gadu Vimbldonas turnīru čempions serbs Novāks Džokovičs sestdien Vimbldonas Grand Slam turnīra trešās kārtas mačā piedzīvoja zaudējumu amerikānim Semam Kverijam, piekāpjoties ar rezultātu 6-7 (6:8), 1-6, 6-3, 6-7 (5:7), vēsta BBC.

Kverijs ATP rangā ieņem 41.vietu.

Tiesa, abu cīņu pamatīgi ietekmējis lietus. Spēli piektdien pēc pirmajiem diviem setiem apturēja  lietus. Sestdien trešajā setā Džokovičs panāca 4-0, bet tad spēle atkal pārtraukta.

Pasaules ranga līderis iepriekšējā kārtā tika pie trīsdesmitās uzvaras pēc kārtas Grand Slam sacensībās un sasniedza jaunu atklātās ēras rekordu, tomēr tagad serba uzvaru gājiens ir apstājies, vēsta LETA.

LETA jau ziņoja, ka Vimbldonas turnīra norisi pēdējās četrās dienās pamatīgi ietekmējuši lietainie laikapstākļi, līdz ar to organizatori apsver vairākas spēles aizvadīt svētdien, kad parasti sacensībās ir paredzēta brīvdiena.

Iepriekš Vimbldonas pirmo kārtu vienspēļu turnīros neizdevās pārvarēt Latvijas tenisistiem Ernestam Gulbim, Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai.

Astotdaļfinālā Kverijs tiksies ar francūzi Nikolā Maī, kurš rangā ieņem 51.vietu. Maī trešajā kārtā ar 7-6 (7:5), 6-4, 3-6, 6-3 uzvarēja savu tautieti Pjēru Igo Ebēru.

Tāpat astotdaļfinālā iekļuvis ar devīto numuru izliktais Marins Čiličs, kurš trešajā kārtā ar 6-3, 6-3, 6-4 apspēlēja slovāku Lukāšu Lačko, kurš rangā atrodams 123.pozīcijā. Cīņā par ceturtdaļfinālu horvātam stāsies pretī ar piekto numuru izliktais japānis Kei Nišikori, kurš trešajā kārtā ar 7-5, 6-3, 7-5 uzvarēja ranga 42.numuru Andreju Kuzņecovu no Krievijas.

Tikmēr sacensības dāmām turpina arī Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja Angelika Kerbere. Ar ceturto numuru izliktā vāciete trešajā kārtā ar 7-6 (13:11), 6-1 pārspēja savu tautieti Karīnu Vitheftu, kura WTA rangā ieņem 109.vietu. Tāpat astotdaļfinālā iekļuvusi ar piekto numuru izliktā rumāniete Simona Halepa, kura trešajā kārtā ar 6-4, 6-3 apsēlēja nīderlandieti Kiki Bertensu, kura rangā atrodama 28.pozīcijā.