08.11.2015. 18:00
Pasaules labākais tenisists Novaks Džokovičs svētdien trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Parīzes "Masters 1000" turnīrā. Džokovičs turnīra pirmo divu numuru duelī ar 6:2, 6:4 sakāva Endiju Mareju. Šoreiz panākums Francijā ir īpašs ar to, ka Serbijas atlētam tas ir sestais "māsteris" sezonā, kļūstot par pirmo tenisistu ar tik izcilu sasniegumu.

Novaks Džokovičs šonedēļ līdz finālam nebija spēlējis diez ko pārliecinoši, taču titula spēlei savu labāko tenisu gan bija pietaupījis. Un tas viņam bija vajadzīgs, lai kārtējo reizi uzvarētu Endiju Mareju. Serbs šogad viņu uzveicis sešās no septiņām spēlēm, bet ilgākā posmā bijis pārāks 10 no pēdējiem 11 mačiem. Karjeras bilance pret Mareju viņam tagad ir 21-9.

Marejs bija izvēlējies agresīvu taktiku. Endijam ar tādu tenisu Džokoviču augstā izdevās uzvarēt Monreālas finālā (6:4, 4:6, 6:3), bet oktobrī Šanhajas pusfinālā samērā bezcerīgs fiasko divos setos (1:6, 3:6). Otrajā spēlē Marejam pārāk daudz kļūdu, tieši tas pats notika arī šodien Parīzē.

Džokovičam teju katrā uzņemšanas geimā bija iespējas un 1. setā viņš varēja uzvarēt pat vēl iespaidīgāk, taču Marejam 11.5 minūtes ilgušajā piektajā geimā izdevās atspēlēt trīs breikbumbas. Vienīgais vājuma brīdis šajā mačā ranga līderim bija 2. seta ceturtajā geimā, kad uzreiz pēc seta un breika pārsvara iegūšanas viņš zaudēja savu servi, turklāt tika nobreikots "sausā". Marejam retu reizi izdevās caursist sāncenša aizsardzību.

Marejam bija vairāk gan tīri uzvarēto izspēļu (20-10), gan arī stipri vairāk nepiespiesto kļūdu (34-12). Tāpat jāatzīmē skota ierastās problēmas ar otro servi – uzvarēti tikai 35% punktu (5/18). Džokovičs uzvaru būtībā nopelnīja ar labu spēli aizsardzībā, jo Marejs palīdzēja ļoti daudz. Vairāk nekā pusi no saviem punktiem Džokovičs ieguva, pateicoties pretinieka neprecizitātēm – no 66 punktiem 34 saņemti pēc Mareja kļūdām.

Džokovičs šogad uzvarēja sešos no astoņiem "Masters 1000" turnīriem, kuros viņš piedalījās. Pavisam ir deviņi šīs kategorijas turnīri, Nole atpūtas dēļ nespēlēja Madridē. Viņš nepārspēts palika Indianvelsā, Maiami, Montekarlo, Romā, Šanhajā un Parīzē, bet finālā zaudēja Monreālā (Marejam) un Sinsinati (Rodžeram Federeram).

Parīzē uzvarot trešo gadu pēc kārtas un kopumā ceturto reizi (arī 2009. gadā), Džokovičs kļuva par pirmo tenisistu ar sešiem "Masters 1000" tituliem vienā sezonā. Pieci "māsteri" viņam bija 2011. gadā, bet 2013. gadā tikpat šīs kategorijas turnīros uzvarēja Rafaels Nadals. Spāņa kontā kopumā 27 "Masters 1000" tituli, kas ir vairs tikai par vienu vairāk nekā Džokovičam.

Lielā četrinieka dominance "Masters 1000" turnīros ir milzīga – Federers, Džokovičs, Nadals un Marejs kopš 2010. gada Montekarlo turnīra (tur par čempionu kļuva Rafa) uzvarējuši 48 no pēdējiem 52 "Masters 1000" turnīriem. Šajā posmā prestižajos turnīros vēl spējuši uzvarēt tikai Robins Sēderlings (Parīze 2010), Davids Ferers (Parīze 2012), Stens Vavrinka (Montekarlo 2014) un Žo-Vilfrīds Tsonga (Toronto 2014).