04.10.2014. 09:30
Novaks Džokovičs arvien ir neuzvarams Pekinā. Ranga līdera nezaudēto maču sēriju šajā turnīrā nespēja pārtraukt arī Endijs Marejs, kurš sestdien serbam pusfinālā kapitulēja divos setos – 3:6, 4:6.

1. seta atrisinājums notika deviņas minūtes ilgušajā astotajā geimā, kurā Novaks Džokovičs ar trešo mēģinājumu nokārtoja breiku. Četrkārtējais "China Open" čempions setu izservēja no 0:30 un punktu pielika ar otro setbmbumbu, kad Endijs Marejs ar savu 13. nepiespiesto kļūdu bumbiņu raidīja autā. Pirmo setbumbu Novaks izniekoja ar neprecīzu "forehand" sitienu.

Marejs zaudēja ne vien savu 1. seta pēdējo, bet arī 2. seta pirmo serves geimu. Pie tam to ar ļoti nesakarīgu tenisu izdarīja, neuzvarot nevienā izspēlē. Endijs ceturtajā geimā beidzot ieguva savu pirmo breikbumbu. Sekoja kārtējais "backhand" auts. Džokovičs tūlīt atspēlēja otro breikbumbu, atjaunojot divu geimu pārsvaru – 3:1. Viņam tas izdevās, uzvarot 10:40 minūšu ilgā geimā.

Džokovičs sestajā geimā vienīgo reizi mačā zaudēja servi, Marejs drīz no 1:3 bija uzvarējis četrus geimus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 4:3. Džokovičs nelielo misēkli ātri izlaboja, cīņu pabeidzot ar trīs pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju. Novaka breiks devītajā geimā kārtējo reizi atgādināja to, cik iespaidīga ir viņa aizsardzība. Marejs neatlaidīgi uzbruka, Džokovičs brīžiem fantastiski atsitās un sagaidīja pretinieka autu. Džokovičam šodien uzvara divos setos ar 6:3, 6:4.

Džokovičs Mareju uzveica sesto reizi pēdējos septiņos mačos un savstarpējo cīņu bilanci uzlaboja jau līdz 14-8. Novaks šogad uzvarējis visus trīs mačus, iepriekš pārāks esot arī Maiami un "US Open". Pekinā viņam tagad perfekta 23-0 bilance. Savu fināla pretinieku ranga līderis uzzinās pēc plkst. 14:30, kad sacentīsies Tomāšs Berdihs un Martins Kližans.