31.01.2016. 14:12
Pasaules vadošais tenisists serbs Novāks Džokovičs svētdien trīs setos pieveica Lielbritānijas tenisistu Endiju Mareju, tādējādi nodrošinot nu jau sesto Austrālijas atklātā čempionāta titulu.

Sacensību galvenais favorīts Džokovičs divās stundās un 53 minūtēs ar 6-1, 7-5, 7-6 (7:3) pieveica ar otro numuru izlikto Mareju.

Šis Džokovičam bija jau sestais šī turnīra fināls, kurā viņš vēl joprojām paliek nepārspēts. Tikmēr Marejs zaudējis visos piecos Austrālijas atklātā čempionāta finālmačos, kuros piedalījies.

Serbs jau pirmajos divos mēģinājumos lauza pretinieka servi un realizēja divas breikbumbas, izvirzoties vadībā ar 5-0. Turpinājumā Marejs vienu punktu atguva, taču septītajā geimā veiksmīgāks atkal bija Džokovičs, kurš, tiesa, pirmās divas setbumbas neizmantoja, īstenojot trešo.

Otrajā setā tenisisti aizvadīja jau daudz sīvāku cīņu. Pirmajos divos geimos katrs sportists guva punktu pie savas serves. Trešajā serbam bija iespēja realizēt kādu no četrām breikbumbām, tomēr tas neizdevās, un Marejs panāca 2-1. Turpinājumā tenisisti atkal uzvarēja pie savām servēm, līdz septītajā geimā Džokovičs beidzot realizēja breikbumbu un panāca 4-3 savā labā. Uzreiz pēc tam pretinieka servi lauza Marejs, panākot neizšķirtu 4-4, bet nākamajā geimā jau panāca 5-4 savā labā. Tiesa, nākamajos trīs geimos punktu guva Džokovičs, vienreiz laužot Mareja servi un svinot uzvaru setā ar 7-5. Seta noslēdzošajā geimā Marejs varēja realizēt breikbumbu un izraut taibreiku, bet šī izdevība netika izmantota.

Trešajā setā Džokovičs jau pirmajā geimā lauza Mareja servi, bet pēc diviem geimiem rezultāts bija jau 2-0 serba labā. Nākamajos trīs geimos sportisti uzvarēja pie savas serves, bet sestajā geimā breikbumbu realizēja Marejs, kurš izlīdzināja spēles rezultātu un panāca 3-3. Nākamajos spēles nogriežņos breikbumba vairs netika izspēlēta un pretinieka serve netika lauzta, līdz ar to rezultāts kļuva 6-6 un tenisistiem bija jāizspēlē taibreiks.

Taibreika pirmajā izspēlē Džokovičs uzvarēja pie Mareja serves, bet jau nākamajās divās guva punktu, servējot pašam (3:0). Turpinājumā Marejs vienu punktu atguva, taču pēc tam pieļāva dubultkļūdu un rezultāts kļuva 4:1 par labu Džokovičam. Nākamajās izspēlēs, serbam servējot, rezultāts kļuva 6:1, bet pēc tam divus punktus pie savas serves guva Marejs. Tiesa, jau nākamajā izspēlē Džokovičs pielika punktu šim mačam, svinot uzvaru taibreikā ar 7:3.

Kopumā Džokovičs 19.reizi karjerā un piekto reizi pēc kārtas spēlēja "Grand Slam" turnīra finālā, uzvarot 11 no tiem, savukārt Marejam šis bija devītais šādu turnīru fināls. Britu tenisists pa reizei ir uzvarējis Vimbldonā un ASV atklātajā čempionātā.

Marejs Austrālijas atklātā čempionāta finālā spēlēja arī pērn, kad zaudēja Džokovičam. Neveiksmīgus sezonas pirmā Grand Slam turnīra finālus viņš aizvadīja arī 2010., 2011., un 2013.gadā, divos no tiem arī atzīstot serbu tenisista pārākumu.

Jau ziņots, ka sieviešu vienspēļu turnīra finālā vācu tenisiste Angelika Kerbere sestdien ar 6-4, 3-6, 6-4 pieveica titulēto WTA ranga līderi Serēnu Viljamsu no ASV, kura savas karjeras laikā Melburnas turnīrā vien triumfējusi sešas reizes. Kerberei tā bija pirmā uzvara kādā no Grand Slam turnīriem.