15.08.2015. 11:30
Kaut šī brīža pasaules labākajam tenisistam Novākam Džokovičam no Serbijas nav paticis savs sniegums duelī ar latvieti Ernestu Gulbi, maču kopumā viņš ir izbaudījis.

Kā zināms, Latvijas labākais tenisists Gulbis sev ļoti sekmīgā Monreālas «Masters 1000» sērijas turnīra ceturtdaļfinālā piektdien neizmantoja divas mačbumbas un ar rezultātu 7-5, 6-7 (7:9), 1-6 piekāpās ATP ranga līderim Džokovičam.

«Es izbaudīju. Godīgi sakot, es tiešām izbaudīju,» pēc dueļa pauda Džokovičs. «Izbaudīju šo maču, kaut neizbaudīju savu sniegumu. Visu cieņu Ernestam, par teicamu maču. Viņš uz mani radīja lielu spiedienu.»

«Pirmajā setā biju sabrucis un otrajā nespēju viņam pietuvoties. Viņam bija vairākas mačbumbas un būtu pilnībā pelnījis, ja uzvarētu šo dueli,» Džokovičs slavēja latvieti. «Viņam ir spēcīga serve, bet, ja esmu spējīgs to neitralizēt, rodas labas iespējas. Mēs labi zinām viens otra spēli.»

Kā zināms, Gulbis nākamās nedēļas ATP rangā pakāpsies par aptuveni 20 pozīcijām, bet šī brīža pasaules labākais tenisists šogad joprojām piedzīvojis tikai trīs zaudējumus.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies sešas reizes, Gulbim svinot vienu uzvaru, kad viņš bija pārāks 2009.gada sākumā notikušajā Brisbenas ATP turnīrā. Nākamajos divos savstarpējos mačos Gulbis kopā spēja uzvarēt tikai septiņos geimos, bet pērnā «French Open» pusfinālā atņēma pretiniekam vienu setu.

«Masters» sērijas turnīros ceturtdaļfinālu viņš bija sasniedzis tikai sesto reizi karjerā un pirmo kopš pērnā gada maijā notikušajām Madrides sacensībām, bet pusfinālā viņš joprojām spējis iekļūt tikai vienu reizi - 2010.gada Romas sacensībās.

Šonedēļ ATP rangā Gulbis ieņem 87.vietu, bet Džokovičs jau ilgstoši ir pirmajā vietā. Rangā tik zemu esošam tenisistam Džokovičs nav zaudējis jau kopš 2008.gada.

Šis Džokovičam ir pirmais turnīrs kopš Vimbldonas čempionāta, kurā viņš tika pie karjeras devītā «Grand Slam» titula. Šogad serbs visos «Grand Slam» turnīros aizkļuvis līdz finālam, uzvarot arī Austrālijā, bet Francijā titula mačā piekāpjoties šveicietim Stanam Vavrinkam. Tāpat viņš šogad triumfējis «Masters» turnīros Indianvelsā, Maiami, Montekarlo un Romā. Ātrāk par finālu Džokovičs šogad apstājies tikai vienā turnīrā - pašā gada sākumā notikušajās Dohas 250 punktu sacensībās, kur zaudēja ceturtdaļfinālā.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801