15.10.2016. 14:14

Džokovičs nesakarīgi nospēlēja pēdējos divus mačus Šanhajā. Ja vakar izdevās atspēlēties pret ranga 110. vietā esošo Mišu Zverevu, kuram bija seta un breika pārsvars, tad šodien ar vāju spēli pret daudz spēcīgāku pretinieku Bautistas Aguta personā Džokovičam no zaudējuma aizbēgt neizdevās.

Spānis lieliski servēja, teicami variējot gan ar pirmo, gan otro servi, un Džokoviča slavenā spēle uzņemšanā šodien, atskaitot dažas epizodes, bija bezspēcīga. Bautista Aguts uzvarēt vēlējās vairāk un savu arī panāca.

Džokovičam 1. setā pie rezultāta 4:4 bija divas breikbumbas, no kurām otrā bija jāizmanto, taču ranga līderis pavirši nospēlēja pie tīkla, par ko tika sodīts ar apvedošo sitienu. Bautista Aguts nosargāja servi, bet nākamajā geimā nodemonstrēja, kā jābreiko. Ieguvis breikbumbu, kas bija setbumbas vērtībā, viņš asi uzbruka, piespiežot Džokoviču izsist autā.

Zaudējis setu, Džokovičs izgāza dusmas uz raketi, to vairākas reizes sitot pret zemi. Nākamais Novaka dusmu izvirdums bija 2. seta piektajā geimā, kad viņš uzņemšanā pie rezultāta 2:2, "vienādi" kārtējo reizi labi izveidotā izspēlē neizdarīja maksimumu, punktu zaudējot. Džokoviča reakcija bija krekla saplēšana.

Arī šis gājiens viņa spēli neuzlaboja, jo nākamajā geimā tika zaudēta sava serve. Bautista Aguts pēc tam neizmantoja iespēju iegūt 5:2 pārsvaru, un Džokovičs realizēja trešo breika iespēju geimā, tiekot atpakaļ spēlē – 3:4. Tas gan bija īslaicīgi, jo tūlīt viņam kārtējais vājais savas serves geims. Džokovičam bija geimpunkts, lai panāktu neizšķirtu 4:4. No tā brīža viņa trīs kļūdas pēc kārtas – "dropšots" tīklā, "backhand" sitiens autā un visbeidzot neprecīzs "slaiss" no neērtās puses. Bautista Aguts ieguva 5:3 pārsvaru jeb iespēju servēt par uzvaru mačā.

Vairāk nekā 10 minūtes ilgā geimā viņam neizdevās pielikt punktu. Viņam pat bija trīs mačbumbas, bet Džokovičs visas atspēlēja, kritiskos brīžos nospēlējot aukstasinīgi un precīzi. Geims beidzās ar spāņa "forehand" sitienu tīklā, kas notika ceturtās breikbumbas izspēlē. Vēl viena atspēlēšanās Džokoviču nespēja iedvesmot uz labāku tenisu. Pie rezultāta 4:5 viņam bija jānotur serve, pretējā gadījumā mačs būtu galā. Džokovičam 10. geimā trīs "forehand" kļūdas, kā rezultātā Roberto ieguva ceturto mačbumbu. Džokovičs labi uzsita stūrī, devās pie tīkla. Bautista Aguts atbildēja ar precīzu "forehand" apvedošo sitienu pa līniju.

Džokovičs ir pirmais Top 3 spēlētājs, kurš zaudējis Bautistam Agutam. Spānis divreiz iepriekš bija uzvarējis spēles brīdī ranga 5. vietā bijušus tenisistus, 2014. gada janvārī "Australian Open" pieveicot Huanu Martinu Del Potro un divus mēnešus vēlāk Indianvelsā uzvarot Tomāšu Berdihu.

Pagājušā gada čempiona Džokoviča zaudējums pusfinālā vēl vairāk paver Endija Mareja durvis uz ranga 1. vietas iekarošanu. Novakam līdz sezonas beigām vēl jāaizstāv ar uzvarām Parīzes "Masters" turnīrā un "World Tour Finals" nopelnītie punkti, kamēr Endijam jāaizstāv krietni mazāk punktu. Marejs otrajā pusfinālā ar 6:4, 6:3 apspēlēja Žilu Simonu, bilanci pret francūzi uzlabojot līdz 15-2.