09.01.2016. 18:30
Jaunās tenisa sezonas pirmais ATP turnīrs beidzās tāpat kā iepriekšējās sezonas pēdējās sacensības – ar ranga līdera Novaka Džokoviča triumfu. Serbijas tenisists Dohas finālā ar 6:1, 6:2 sagrāva Rafaelu Nadalu. Džokovičam tā ir piektā uzvara pēc kārtas pār Nadalu un arī graujošākais panākums pret spāni, ļaujot pirmoreiz izvirzīties vadībā savstarpējās cīņās (24-23) un izcīnīt karjeras 60. titulu.

Rafaels Nadals sāka ļoti agresīvi un jau pirmajā geimā ieguva breikbumbu, kuru Novaks Džokovičs mierīgi atspēlēja, bet otrajā geimā pats tika pie viegla breika. Nadals turpināja "apšaudīt" pasaules pirmo numuru no gala līnijas, taču Rafas uzbrukumi nebija pietiekami jaudīgi, un Džokovičs ar tiem viegli tika galā, turklāt arī pats spēlēja asāk nekā turnīra pirmajās četrās spēlēs. Džokoviča sitienu ātrums bija par astoņiem km/h lielāks nekā līdz finālam. Džokovičs fantastiski darbojās gan aizsardzībā, gan uzbrukumā un Nadalam 1. setā atdeva tikai vienu geimu.

Nadals 2. seta pirmajā izspēlē izcēlās ar lielisku "backhand" apvedošo sitienu pa līniju un sevi centās uzmundrināt ar "Vamos!" bļāvienu. Nadals zaudēja arī šo geimu, nespējot novērst kārtējo breiku. Nadals šajā setā uzlaboja rezultātu, spējot iegūt divus geimus, taču no pamatīga pēriena neizvairījās. Džokovičs nospēlēja žilbinošu maču un divos ātros setos sakrāja 30 tīri uzvarētas izspēles. Nadals visā mačā uzvarēja tik daudz punktu.

Sava tautieša bezcerīgo uzstāšanos mačā pret pasaules pirmo numuru klātienē vēroja par labāko treneri pasaules futbolā uzskatītais Peps Gvardiola... Nadalam lielāka sagrāve par tikai uzvarētiem trim geimiem bijusi tikai vienreiz. Arī tas notika finālā gada sākumā – 2008. gada 6. janvārī Čennajā pret Mihailu Južniju (0:6, 1:6). Nadalam toreiz iepriekšējā dienā bija ļoti nogurdinošs trīs taibreiku mačs pret Karlosu Moiju.

Džokovičam šī ir graujošākā uzvara pār Nadalu. Iepriekšējā bija oktobra sākumā Pekinas finālā, kur Džokovičs Rafu sakāva ar rezultātu 6:2, 6:2. Šodienas panākums Novakam nozīmīgs arī ar to, ka viņš pirmoreiz izvirzījās vadībā savstarpējo maču ieskaitē pret Nadalu – 24:34. Džokovičam ir piecas uzvaras pēc kārtas, kā arī deviņas pēdējos 10 mačos. Nadals šajā posmā vienīgo uzvaru guva 2014. gada "French Open" finālā. Džokoviča pēdējo piecu maču rezultāti pret Nadalu: 6:3, 6:3... 7:5, 6:3, 6:1... 6:2, 6:2... 6:3, 6:3 un 6:1, 6:2!

Jau 16 turnīros pēc kārtas līdz finālam tikušais Džokovičs sestdien Dohā ieguva 60. ATP vienspēļu titulu, kas viņam ļauj titulētāko tenisistu sarakstā panākt 9. vietā esošo Andrē Agasi. Džokovičs zemākā līmeņa jeb "ATP World Tour 250" sacensībās uzvarēja pirmo reizi kopš 2011. gada, kad viņš palika nepārspēts Belgradā. Ranga līderim vismaz viens tituls ir 11. gadu pēc kārtas.

Tikmēr 99. finālā spēlējušais Nadals "hard" seguma turnīros nav uzvarējis apaļus divus gadus. 2014. gada Dohas čempions uz šī seguma zaudējis piecus finālus pēc kārtas, trīs reizes piekāpjoties Džokovičam, bet pa reizei Rodžeram Federeram un Stenam Vavrinkam.