03.07.2015. 10:00
Šodien Vimbldonā sāksies 3. kārtas izspēle. Sportacentrs.com šoreiz piedāvā tikai vīriešu turnīra mačus, no programmas izraugoties četras spēles ar intrigām dažādām gaumēm. Uzmanības centrā būs gan čempions Novaks Džokovičs, gan arī vēl divi pagājušajā gadā līdz pusfinālam tikušie tenisisti – Grigors Dimitrovs un Milošs Raoničs.

Vai čempions šodien saņems pirmo nopietno pārbaudījumu? Tomika spējas un talants liek domāt, ka tā patiešām varētu notikt. Bērnijs ir vistalantīgākais no Austrālijas jaunā viļņa spēlētājiem. Atceramies, ka Tomiks pirms četriem gadiem tieši Vimbldonā sasniedza savu pirmo un pagaidām arī vienīgo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu.

Austrālijas tenisistam pēc tam bijis ļoti daudz disciplīnas rakstura problēmu, bet kopš pagājušās vasaras viņš ir atgriezies uz pareizās takas. Ja viņš šodien gribēs spēlēt (tas ir, nebūs ļoti pasīvs), tad Džokovičam var likt panervozēt. Abu vienīgā iepriekšējā tikšanās "Grand Slam" turnīros bija 2011. gadā šeit ceturtdaļfinālā. Tomiks toreiz zaudēja četros setos – 2:6, 6:3, 3:6, 5:7.

Dimitrovs pērn spēlēja Vimbldonas pusfinālā, bet Gaskē labāko četriniekā šajā turnīrā iekļuva 2007. gadā. Neviens šogad ar izciliem rezultātiem nav izcēlies. Grigors šonedēļ pirmoreiz kopš maija sākuma vienā turnīrā guvis divas uzvaras pēc kārtas. Abi tenisisti izmantojuši ļoti labas izlozes, pirmajos divos mačos uzvarot vieglus pretiniekus, tagad abiem gaidāma pirmā nopietnā cīņa. Gaskē uzvarējis visas četras iepriekšējās spēles pret Dimitrovu. Bulgāra pašreizējā forma liecina, ka viņam varētu būt problēmas pārtraukt "sauso" sēriju pret francūzi.

Raoničs ir vēl viens no pagājušā gada pusfinālistiem, kurš šodien uzstāsies Vimbldonā. Kanādas pirmais numurs uzvarējis abus mačus pret Kirjosu un viņu pērn četros setos pieveica Vimbldonas ceturtdaļfinālā. Kirjoss izteicies, ka toreiz īsti nebija gatavs morāli, jo vēl nebija atgājis no iepriekšējā kārtā gūtās uzvaras pār Nadalu. Šoreiz viņš būšot labākā pozīcijā. Vai tā patiešām būs? Zinām, ka Kirjoss spēlē pārgalvīgu tenisu, bet pret Raoniču paviršības atļauties nevar. Zaudēta serve faktiski nozīmē seta beigas.

"US Open" čempions iepriekšējā kārtā piecus setus mocījās pret Ričardu Beraņķi un nebija tālu no zaudējuma. Vai Čiličam mačs pret Isneru būs vieglāks? Ir daži iemesli, kas liek tā domāt. Pirmkārt, visi zina par Džona vājo spēli uzņemšanā. Čiličs servēt prot ļoti labi, bet uzņemšanā iespējas gan jau sagaidīs. Pat, ja būs jāpaciešas līdz taibreikam. Čiličs uzvarējis visus četrus mačus pret Isneru, viņam pret amerikāņu milzi taibreikos ir lieliska 5-1 bilance. Abu vienīgais mačs "Grand Slam" turnīros beidzās ar horvāta uzvaru piecos setos 2011. gadā Melburnā – 4:6, 6:2, 6:7(5), 7:6(2), 9:7. Ja arī šoreiz lieta nonāks līdz pieciem setiem, Čiličam būs priekšrocība, jo piektajā setā taibreiks netiek spēlēts. Isners tobrīd jau būtu pamatīgi saguris, vairs nespējot servēt ļoti graujoši. Isners Vimbldonā ne reizi nav ticis tālāk par 3. kārtu.

Mači plkst. 13:30 sāksies visus kortos, izņemot abus galvenos. Tur pirmās cīņas tradicionāli plkst. 15:00 pēc Latvijas laika. Piektās dienas spēļu programma atrodama šeit.

Vimbldona ir vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kuru nerāda Eurosport. Lielbritānijā raidtiesības pieder BBC, turnīru rādīs arī ASV sporta mediju milzis ESPN. Plānots, ka tiešraides internetā būs pieejamas no 15 spēļu kortiem (pavisam ir 19). Britu salās dzīvojošie un tie, kuri prot tikt pie Lielbritānijas IP, straumēšanas pakalpojumu bez maksas var izmantot BBC mājaslapā.