24.01.2016. 11:00
Pieckārtējais "Australian Open" čempions Novaks Džokovičs ļoti neglītā spēlē Melburnā sasniedza 27. "Grand Slam" ceturtdaļfinālu pēc kārtas, "Australian Open" 4. kārtas mačā piecos setos uzveicot Žilu Simonu – 6:3, 6:7(1), 6:4, 4:6, 6:3. Džokovičs četrarpus stundas ilgušajā cīņā sakrāja 100 nepiespiestās kļūdas.

Garās izspēles ļoti mīlošais Žils Simons pēcpusdienā notikušajā mačā ranga līderim saulainā laikā lika strādāt ļoti smagi. Novakam Džokovičam 58 minūtes ilgušajā 1. setā vajadzēja divus breikus un četras setbumbas (visas ar savu servi), lai nodrošinātu uzvaru. Pirmās trīs setbumbas izniekotas ar "backhand" kļūdām.

Sitiens no neērtās puses viņu svarīgu punktu izspēlēs pievīla arī 2. setā. Ļoti spilgts bija devītais geims, kurā Džokovičs neprata realizēt sešas breika iespējas. Pirmās piecas neizmantotas ar "backhand" kļūdām, bet sestās breikbumbas izspēlē Nole pavirši nospēlēja ar "smešu", ļaujot Simonam atsist bumbiņu pāri tīklam, kur čempions kļūdījās ar "volley" sitienu.

Džokovičs divus geimus vēlāk neizmantoja vēl divas breikbumbas (setā 0/11!), ļaujot Simonam tikt pie iespējas uzspēlēt taibreiku. Džokovičam taibreikā vēl divas "backhand" kļūdas, viena arī ar "forehand", bet kronis visam bija divi tīklā trāpīti "dropšoti". Labākā izspēle tika Simonam, kurš uzvarēja 32 sitienu apmaiņā, punktu iegūstot ar diagonālo "backhand". Džokovičs taibreikā tik vien spēja, kā izvairīties no "sausā" sagrāves.

Džokovičam 3. setā jau otrajā geimā izdevās tikt pie breika, kad Simons dažas reizes nespēja bumbiņu noturēt laukumā, geimu pabeidzot ar diviem sitieniem pāri gala līnijai. Džokovičs breiku ar kļūdām atdeva atpakaļ piektajā geimā, kad, pirmā punkta izspēlē kļūdoties pie tīkla, turpinājumā šajā geimā palika "sausā". Džokovičam tobrīd pārsniedza 50 nepiespiesto kļūdu robežu.

Lai arī Simons turpināja bumboties, Džokoviča mocības, spēlējot saulē, drīz bija galā. 3. seta otrajā pusē laukuma lielākā daļa bija ēnā, kas nozīmē tikai vienu – Džokovičs beidzot sāka spēlēt enerģiskāk, bet Simons neilgu posmu nespēja turēt līdzi garajās izspēlēs, tieši tādā veidā pie rezultāta 4:5 zaudējot desmito geimu, kurā viņš nevarēja atļauties zaudēt servi.

Džokovičs 4. seta sākumā pirmajos divos serves geimos atspēlēja piecas breikbumbas, regulāri kritiskos brīžos izceļoties ar labām servēm. Kļūdas garajās izspēlēs tomēr nemazinājās, un Simons devītajā geimā tika pie breika, pēc tam ar milzu pūlēm izservējot setu. Francūzis punktu pielika ar ceturto setbumbu. Džokovičs pirmās trīs pats atspēlēja ar agresīvu tenisu, bet geimu un līdz ar to arī setu tomēr zaudēja, pēdējās divās izspēlēs pieļaujot divas kļūdas – jau atkal "dropšots" tīklā, kam sekoja kārtējā "backhand" kļūda.

Pēdējā seta ievadā kļūdu sērija bija Simonam, un Džokovičs ātri ieguva 5:1 pārsvaru. Mača pabeigšana Serbijas tenisistam bija samocīta, jo to izservēt izdevās ar otro mēģinājumu, turklāt astotajā geimā uzņemšanā ar divām kļūdām – "backhand" tīklā un "forehand" autu – tika izniekotas divas mačbumbas. Pateicoties šīm kļūdām, Džokovičs sasniedza īpašo 100! Tieši tā, pasaules labākajam tenisistam vienā spēlē izdevās sakrāt 100 nepiespiestās kļūdas. Otro reizi servējot par uzvaru mačā, Džokovičs nezaudēja nevienu izspēli.

Uzvarot 4:32 stundās, Džokovičs devīto reizi pēc kārtas iekļuva "Australian Open" ceturtdaļfinālā. Visos "Grand Slam" turnīros kopā viņam jau 27 ceturtdaļfināli pēc kārtas. Tikpat gara sērija savulaik izdevās arī Džimijam Konorsam, bet rekords ar 36 pieder Rodžeram Federeram. Pēdējā reize bez "Grand Slam" ceturtdaļfināla Džokovičam bija 2009. gadā "French Open", kur viņš 3. kārtā zaudēja Filipam Kolšraiberam.

Piecus setus uzvaras gūšanai šodien vajadzēja arī Tomāšam Berdiham, tiesa, ne tik ilgā mačā (3:16). Arī čeham problēmas sagādāja spēlēšana saulē, kā rezultātā trūka stabilitātes. Lai vai kā, spēcīgāks teniss palīdzēja salauzt sīkstā Roberto Bautistas Aguta pretestību – 4:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3. Berdihs Melburnā ceturtdaļfinālu sasniedza sesto gadu pēc kārtas. 2014. un 2015. gadā viņš tika arī līdz pusfinālam.

Pirms Kei Nišikori un Žo-Vilfrīda Tsongas spēles daudz pieminēts tika japāņa plaukstas locītavas savainojums. Spēles laikā lielākas veselības problēmas bija francūzim, kurš muguras savainojuma dēļ nopietnu pretestību izrādīt nespēja, Nišikori kapitulējot ar rezultātu 4:6, 2:6, 4:6. Nišikori pirmajos divos setos breiku ieguva trešajā geimā, bet pēdējā setā to paveica jau pirmajā geimā. Ceturtdaļfināls Nišikori ir atkārtots labākais rezultāts "Australian Open", kur astoņniekā viņš iekļuva arī 2012. un 2015. gadā.