05.06.2015. 21:35
Stens Vavrinka savu pretinieku svētdien gaidāmajā finālā uzzinās rīt, jo "French Open" vīriešu turnīra otro pusfinālu starp Novaku Džokoviču un Endiju Mareju nepaspēja izspēlēt tumsas un gaidāmās vētras dēļ. Džokovičs bija vadībā ar rezultātu 6:3, 6:3, 5:7, 3:3. Cīņu plāno atsākt sestdien plkst. 14:00 pēc Latvijas laika.

Novaks Džokovičs septiņas minūtes ilgajā pirmajā geimā servi noturēja no 0:30. Endijs Marejs 1. setā salūza astotajā geimā, kad sevi iespaidīgi nobreikoja "sausā"! Īpaši rupja kļūda bija pie rezultāta 0:30, kad viņš ar "forehand" netrāpīja pustukšā kortā.

Turnīra pirmais numurs Džokovičs 2. setā pie breika tika jau piektajā geimā, kad Marejam atkal vairākas paviršības maksāja dārgi. Marejs ar "smeša" kļūdu nostādīja sevi 15:40 pozīcijā. Džokovičs pirmās breikbumbas izspēlē netrāpīja laukumā ar "backhand" sitienu pa līniju. Pēc tam Marejs ar tādu pašu sitienu trāpīja tīklā – 3:2 jeb Džokovičam jau seta un breika pārsvars. Jāatzīmē Džokoviča slavenā aizsardzība, kas šajā geimā bija lieliska. Marejs seta beigās vēlreiz zaudēja servi, setbumbas izspēlē izceļoties ar drausmīgu "smešu".

Mačs sākās 31 grāda karstumā, bet vēlāk kļuva vēsāks, un 3. sets notika lielā vējā (šovakar tika solīta vētra), kas abiem tenisistiem sagādāja problēmas. Džokovičam divas breika iespējas bija sestajā geimā, taču tās palika neizmantotas. Pirmajā gadījumā Marejs labi ieservēja, bet otrajā reizē Džokovičs atsita autā vāju skota otro servi. Un tā šajā setā notika vairākas reizes, Novaka līmenis bija krities, bet Marejs šoreiz nepadevās. Marejs divās no trim iepriekšējām spēlēm pret Džokoviču pēdējo setu zaudēja ar 0:6.

Džokovičam par slinkošanu nācās samaksāt ar seta zaudēšanu. Marejs nospēlēja fantastisku 11. geimu, kurā viņš Džokoviču nobreikoja ar trim lieliskiem apvedošajiem sitieniem. Pirmais no tiem bija, tiekot bumbiņai klāt pēc Novaka "sveces". Acīmredzot šis uzvarētais punkts Mareja pamatīgi iedvesmoja, jo Marejs izcēlās ar vēl diviem labiem uzbrukumiem, nopelnot servēšanu par uzvaru 3. setā. Marejs mača pirmo breikbumbu ieguva pēc nospēlētām 2:18 stundām! Endijs pēdējā geimā servi viegli noturēja "sausā" un setā uzvarēja ar rezultātu 7:5.

Marejs 4. seta otrajā geimā ar kļūdu sēriju sev radīja pamatīgas problēmas 0:40 izskatā. Endijam izdevās atspēlēt visas trīs breikbumbas, visiespaidīgāk tika novērsa otrā, to izdarot 33 sitienu garā izspēlē. Džokoviču notikušais uz brīdi izsita no sliedēm, un viņš nākamajā geimā savu servi zaudēja "sausā"! Pasaules pirmais numurs ātri atguvās, un, pateicoties Marejam kļūdām, panāca izlīdzinājumu – 2:2.

Endijs ar jau kārtējo nesekmīgo "smešu" deva pretiniekam divas breikbumbas un palīdzēja realizēt otro, iesitot tīklā. Divus geimus vēlāk Marejs serves geimā izglābās no 15:40 deficīta. Džokovičs jau atkal vienas breikbumbas izspēlē neprata atsist laukumā vāju Mareja otro servi, bet geimu pabeidza ar bezcerīgu saīsināto sitienu. Džokoviča pēdējos divos setos brīžiem spēlēja sev ļoti neraksturīgi. Mačs tika apturēts, Džokovičam esot vadībā ar rezultātu 6:3, 6:3, 5:7, 3:3.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301