20.05.2014. 17:45
Noslēdzošo spēli pasaules čempionāta (PČ) grupu turnīrā šobrīd aizvada Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas Minskā (Baltkrievija) B grupas septītajā mačā tiekas ar pagājušā gada vicečempioni Šveici. Rezultāts trešajā trešdaļā ir 3:1 Šveices labā.

• Mūsējie dramatisma pilnā mačā piekāpjas baltkrieviem; cīņa par 1/4 finālu turpinās vakar
  • Lipmans: Tik negodīgu tiesāšanu es pirmo reizi redzu šodien
  • Cipulis: Ir dīvaini neskatīties tāda momenta videoatkārtojumu šodien
  • Tiesneši jau iepriekš Minskā pieļāvuši rupjas kļūdas šodien

Vārtu guvēji: 1:0 Damjēns Bruners (Kunti, Holenšteins) (8:39), 2:0 Dominiks Šlumfs (Ambīls) (10:49), 3:0 Janiks Vēbers (Josi, Ambīls) (20:27), 1:3 Koba Jass (Džeriņš, Kulda) (21:57).

Spēles ievadā neliela iniciatīva piederēja šveiciešiem, kuri izdarīja vairākus bīstamus metienus par Kristera Gudļevska vārtiem, tomēr mūsu vārtsargs ar saviem pienākumiem tika galā teicami.

Devītajā minūtē savu iespēju izmantoja Šveices valstsvienības uzbrucējs Damjēns Bruners, kurš saņēma teicamu piespēli no aizvārtes un no tuvas distances ieraidīja ripu Gudļevska sargātajā cietoksnī. Brīdi pirms tam vairākumā labu izdevību vārtu guvumā nespēja pārvērst mūsu kapteinis Herberts Vasiļjevs.

Vēl pēc divām minūtēm un 10 sekundēm mūsējie nonāca zaudētāju lomā ar divu vārtu starpību, kad otro ripu Latvijas vārtos raidīja Dominiks Šlumfs - 2:0. Latviešu vārtsargu viņš pārspēja ar spēcīgu šķīlienu no vārtu priekšas.

Arī trešdaļas turpinājumā visai liels pārsvars bija Šveices komandai. Vienā no momentiem mūsu vienību glāba vārtu stabiņš, citā Gudļevska meistarība. Tikmēr Latvija pirmajās 20 minūtēs neizmantoja nevienu no trijiem vairākumiem.

Jau otrā perioda pirmajā uzbrukumā Šveice panāca 3:0. Trešo ripu Gudļevska vārtos iemeta aizsargs Janiks Vēbers, kurš veica metienu no labas pozīcijas. Vienus vārtus mūsējiem 22. minūtē atguva enerģiskais uzbrucējs Koba Jass. No tālas distances viņš ieraidīja ripu Šveices vārtos starp Berras kājsargiem. Alpu zemes vārtsargs šajā epizodē spēlēja neveiksmīgi, jo situāciju labi redzēja un metiens nebija īpaši spēcīgs.

Pāris minūtes vēlāk aci pret aci ar Berru nokļuva Mārtiņš Cipulis. Divcīņā, kurā nedaudz traucēts tika mūsu uzbrucējs, pārāks izrādījās Šveices vienības vārtsargs.

Galvenais treneris Teds Nolans, mainot virknējumus, panāca uzlabojumus Latvijas izlases sniegumā. Mūsu komanda biežāk kontrolēja ripu, bet atspēlēt vēl vienus vārtus otrajā trešdaļā neizdevās.

Ja Latvijas izlase uzvarēs pamatlaikā, papildlaikā vai pēcspēles metienos, tā garantēs vismaz ceturto vietu grupā un dalību ceturtdaļfinālā, kur jātiekas ar Kanādu.

Šajā mačā Latvijas izlases sastāvā atgriezies diskvalifikāciju izcietušais Zemgus Girgensons, bet par vārtu drošību rūpējas Kristers Gudļevskis. Spēlei nav pieteikti vārtsargs Ivars Punnenovs, aizsargs Jānis Jaks un uzbrucējs Roberts Lipsbergs.

Pirms pēdējām spēlēm B grupā vieta ceturtdaļfinālā ir garantēta Krievijai, ASV un Baltkrievijai, kamēr no A grupas labāko astotniekā iekļuvušas Kanāda, Zviedrija, Francija un Čehija.

LASI TVNET: ASV uzvar Vāciju, Kanāda pēc neieskaitītiem vārtiem pieveic Norvēģiju

Dienas pirmajā spēlē B grupā ASV valstsvienība ar rezultātu 5:4 uzvarēja Vācijas komandu, gūstot savu piekto panākumu turnīrā. Tikmēr A grupā Kanāda pēc strīdīgi neieskaitītiem vārtiem 3:2 apspēlēja Norvēģiju, kļūstot par grupas uzvarētāju.

Ceturtdaļfināla mači paredzēti ceturtdien, sestdien risināsies pusfināla spēles, bet svētdien notiks cīņas par bronzas un zelta medaļām.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde mūsu komandai ļoti augstu uzdevumu neizvirzīja - jāiekļūst labāko 10 komandu skaitā.