10.05.2014. 17:45
Pirmo spēli 78. pasaules čempionātā (PČ) hokejā šobrīd aizvada Latvijas nacionālā komanda, kas Minskā (Baltkrievija) B grupas mačā tiekas ar Somijas valstsvienību. Rezultāts pēc otrajās trešdaļas ir 2:1 Somijas labā.

• Latvijas izlases vārtus pret Somiju sargās Masaļskis 2005. g. 26. augusts
  • Francijas hokejisti sensacionāli pieveic Kanādas izlasi 2005. g. 26. augusts
  • Baltkrievi PČ sāk ar sagrāvi pret ASV hokejistiem 2005. g. 26. augusts
  • Znaroka vadītā Krievija PČ sāk ar Šveices sakaušanu 2005. g. 26. augusts

Vārtu guvēji: 1:0 Mīka Salomeki (4:30), 1:1 Kaspars Daugaviņš (M. Rēdlihs) (6:18), 2:1 Petri Kontiola (Hietenens) (31:42, vair.).

Jau ar pirmajām minūtēm spēles temps bija ļoti augsts. Somijas hokejisti otrajā minūtē izveidoja labu vārtu gūšanas momentu pie Edgara Masaļska vārtiem, bet teicami vārtos spēlēja mūsu vārtsargs.

Piektajā minūtē Rodrigo Laviņš vārtu priekšā, cenšoties raidīt ripu tālāk no vārtiem, trāpīja pretiniekam ar ripu pa kāju un tā nonāca Latvijas izlases vārtos. Vārtu guvums tika ieskaitīts PČ debitantam Mīkam Salomeki.

Jau 7. minūtē Latvija atguva līdzsvaru mačā, kad pretuzbrukumā Peku Rinni pārspēja Kaspars Daugaviņš. Šajā vārtu guvumā liels nopelns Ronaldam Ķēniņam, kurš teicami cīnījās vārtu priekšā, nosedzot pretinieku vārtu vīram redzes lauku.

Sešas minūtes pirms trešdaļas beigām ļoti rupji pret Juri Štālu aiz saviem vārtiem nospēlēja somu aizsargs Jere Karalahti, kurs latvieti iegrūda apmalē un viņš saļima laukumā.

Štāls guva galvas traumu un ar partneru palīdzību devās uz ģērbtuvēm.

Tiesneši noteikumu pārkāpumu Karalahti rīcībā nesaskatīja.

Pēcāk pieredzējušais Aleksandrs Ņiživijs pretuzbrukumā varēja pārspēt Somijas izlases vārtsargu, taču no izdevīgas pozīcijas meta ripu viņam virsū. Turpinājumā ritēja azartiska cīņa abos laukuma galos, bet rezultāts pirmajā trešdaļā vairs nemainījās.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas valstsvienībai piederēja liels pārsvars, trīsreiz somiem piespiežot pārkāpt noteikumus. Vairākumā mūsējiem bija ļoti laba iespēja izvirzīties vadībā, bet vārtu priekšā Daugaviņš nepārcēla ripu pāri uz ledus guļošajam Rinnem.

Perioda vidū Zemgus Girgensons izkārtoja labu vārtu gūšanas izdevību Mikam Indrašim, kura metienu no tuvas distances Somijas vārtsargs spēja atvairīt.

Brīdi vēlāk Daugaviņš nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Viena vīra pārsvaru somi izmantoja, kad Masaļski pārspēja Petri Kontiola. Tas Somijas komandai bija tikai pirmais metiens pa Latvijas vārtiem šajā trešdaļā.

Otrās trešdaļas turpinājumā spēlētāju starpā bija vairākas saķeršanās, asumi. Vārtus gan neviena no komandām neguva, kaut arī izdevības bija abām vienībām.

Latvijas vārtus sargā pieredzējušais Edgars Masaļskis. Otrs vārtsargs spēlei pieteikts Kristers Gudļevskis, bet ārpus pieteikuma palicis Ivars Punnenovs. Vēl malā atstāti uzbrucēji Koba Jass un Armands Bērziņš.

Līdz šim Latvijas izlase nekad pasaules čempionātus nav sākusi ar uzvaru. Arī Somijas valstsvienībai PČ mačos nekad nav izdevies pārspēt.

Ar Somiju Latvija divreiz tikās gatavošanās ciklā pasaules čempionātam. Abos mačos ar rezultātu 5:1 savā laukumā pārāki bija Somijas hokejisti.

Somijas valstsvienības sastāvā šobrīd pieteikti 20 spēlētāji. Komandas vadība vēl cer uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvjiem, kuriem sezona turpinās Stenlija kausa izcīņā. Lielākā daļa no sastāvā esošajiem spēlētājiem pārstāv vietējās līgas vienības.

Latvija - Somija pēdējo reizi pasaules čempionātos tikās pērn Helsinkos, kad turnīra rīkotāji uzvarēja 3:2 pagarinājumā.

LASI TVNET: Vācijas izlase tikai pēcspēles metienos pārspēj Kazahstānu

Nākamo spēli Latvija aizvadīs jau svētdien, tiekoties ar Vācijas izlasi. Šī mūsējiem būs ļoti svarīga cīņa.