09.05.2013. 21:15
Latvijas hokeja valstsvienības šobrīd Helsinku «Hartwall» arēnā aizvada pasaules hokeja čempionāta (PČ) ceturto spēli, tiekoties ar pagājušā gada finālisti Slovākiju. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 5:2 Latvijas komandas labā.

Vārtu guvēji: 1:0 Mārtiņš Cipulis (Sprukts, 0:15), 1:1 Tomašs Zaborskis (Kukumbergs, Mikliks) (1:23), 2:1 Lauris Dārziņš (soda metiens, 13:00), 1:3 Zemgus Girgensons (Kulda) (vair, 17:24), 3:2 Tomašs Surovijs (Mezejs, Dano) (36:09), 4:2 Lauris Dārziņš (38:50), 5:2 Lauris Dārziņš (40:25).

Jau spēles 12.sekundē Latvijas izlase izdarīja pirmo metienu pa vārtiem un ripu pie ledus piespieda pretinieku vārtsargs Ratislavs Staņa.

Savukārt uzreiz pēc tam arī tika atklāts rezultāts, kad pēc iemetiena ripu caur Staņas kājsargiem raidīja Cipulis.

Uzreiz pēc vārtu zaudējuma, slovāki metās atgūt zaudēto. Tas viņiem izdevās minūti un astoņas sekundes pēc Latvijas izlases vārtu guvuma, kad ripu starp latviešu debitanta Kristera Gudļevska kājsargiem raidīja slovāku trešās maiņas uzbrucējs Zaborskis, izlīdzinot rezultātu 1:1.

Pēc vārtu guvuma slovāki turpināja uzbrukt vairāk par latviešiem, izdarot vairākus bīstamus metienus pa Gudļevska vārtiem, taču vai nu vietā bija Latvijas vārtsargs, vai arī slovāku raidījumi bija vārtiem secen.

Septiņas minūtes pirms perioda beigām par nekorektu cīņu savu vārtu priekšā uz Slovākijas vārtiem tika nozīmēts soda metiens, ko izpildīt devās rezultatīvākais šī čempionāta Latvijas izlases spēlētājs un kapteinis Dārziņš, kurš to skaisti realizēja, panākot 2:1.

Pēc gūtajiem vārtiem latvieši aktivizējās un centās atkal pārspēt pretinieku vārtsargu. Pateicoties aktivitātei, Latvijas izlase ieguva iespēju minūti cīnīties piecatā pret trijiem pretiniekiem.

Lielo vairākumu gan latvieši nerealizēja, tomēr, spēlējot pret četriem slovākiem, veiksmīgi nospēlēja Girgensons, kurš ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī un guva savus pirmos vārtus Latvijas izlasē. Līdz ar to pēc pirmās trešdaļas Latvija uzvarēja pretiniekus ar rezultātu 3:1.

Slovākijas izlase pirms otrās trešdaļas sākuma veica vārtsargu maiņu, jo Staņas vietā būrī stājās Jaroslavs Janušs, kurš bija debija pasaules čempionātos. Latvija otro trešdaļu iesāka, spēlējot mazākumā, jo pirmā perioda noslēgumā Artūrs Kulda veica neatļautu spēka paņēmienu.

Atsākot spēli vienādos sastāvos, mača gaita izlīdzinājās un vienlīdz bīstami uzbruka gan Latvijas izlase, gan Slovākija. Bīstams uzbrukums Slovākijai izdevās 29.minūtē, taču latviešus glāba Gudļevskis.

Dažas sekundes vēlāk Latvija ieguva skaitlisko vairākumu, kura laikā izdevās izveidot bīstamu situāciju pie pretinieku vārtiem, un slovāki nopelnīja vēl vienu noraidījumu, ļaujot atkal gandrīz minūti Latvijas izlasei spēlēt pieciem pret trim Slovākijas izlases hokejistiem.

Tomēr lielo vairākumu Latvijas izlasei izmanto neizdevās.

34.minūtē slovāki izgāji divatā pret vienu latviešu aizsargu, taču nespēja trāpīt gandrīz tukšos vārtos. Pēc šī momenta slovāki aktivizējās, izdarot vairākus bīstamus metienus, taču vairākkārt veiksmīgi darbojās Gudļevskis.

Tomēr četras minūtes pirms perioda beigām Slovākijai tomēr izdevās samazināt rezultāta starpību līdz 2:3, kad pretuzbrukumā ļoti veiksmīgs metiens izdevās kādreizējam Rīgas «Dinamo» leģionāram Surovijam.

Vēl otrajā trešdaļā Latvijai izdevās atjaunot divu vārtu deficītu, kad Dārziņš atņēma pretiniekam ripu, bet pēc tam pretuzbrukuma metienā ripa atsitās pret pretinieka nūju, vārtu stabiņu un ielidoja vārtos. Līdz ar to Latvijas izlase panāca 4:2 savā labā.

No pagājušā gada sastāva, kas Stokholmā izcīnīja sudraba medaļas, Slovākijas izlasē ir 11 spēlētāji. Komandas kodolu veido Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Bratislavas «Slovan» vienības spēlētāji. Izlase ir pietiekami pieredzējusi.

Slovākijas izlase līdzšinājās trijās spēlēs guvusi divus panākumus, vienīgo zaudējumu ciešot pret mājinieci Somiju.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien, kas spēkiem mērosies ar Vācijas valstsvienību.

Latvijas hokeja izlases sastāvs mačam ar Slovākiju

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Edgars Masaļskis).

Aizsargi: Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks, Māris Jass, Jānis Andersons, Ralfs Freibergs un Krišjānis Rēdlihs.

Uzbrucēji: Zemgus Girgensons, Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, Armands Bērziņš, Ronalds Ķēniņš, Roberts Jekimovs, Miks Indrašis, Koba Jass, Vitālijs Pavlovs, Aleksejs Širokovs, Andris Džeriņš un Juris Štāls.

Reklāma Katras apakšgrupas četras labākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet vājākā valstsvienība atstās elites divīziju. Tālākais turnīra reglaments ved uz Zviedriju, kur tiks noskaidrots galīgais vietu sadalījums.