04.05.2013. 17:15
Latvijas nacionālā komanda šobrīd aizvada pirmo spēli pasaules čempionātā (PČ) hokejā, Helsinku ledus hallē «Hartwall Arena» tiekoties ar pagājušā gada čempionvienību Krieviju. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 3:0 Krievijas izlases labā.

Vārtu guvēji: 1:0 Jevgēņijs Birjukovs (Soins, Svitovs) (13:03), 2:0 Jevgēņijs Medvedevs (Petrovs) (28:44).

Spēli aktīvāk sāka Latvijas izlase, pirmajā pusotrā minūtē kontrolējot ripu un arī izdarot vairākus metienus pa vārtiem. Arī turpinājumā pārsvars bija Latvijas izlasei un īpaši veiksmīga bija otrā maiņa, uzbrukuma galvgalī esot Ronaldam Ķēniņam. Vēlāk jau iniciatīvu pārņēma Krievija un astotajā minūtē Latvijas hokejistus glāba arī vārtu stabs.

Līdz šim labāko vārtu gūšanas momentu Latvija izveidoja 11. minūtē, kad Iļjas Brizgalova cietoksni centās ieņemt Māris Jass, Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis.

Tomēr divas minūtes vēlāk pēc kārtējās Krievijas izlases ofensīvas pasaules čempioniem arī izdevās atklāt rezultātu - ripa atlēca pie aizsarga Jevgēņija Birjukova, kurš ar spēcīgu metienu no gandrīz zilās līnijas ieraidīja to Māra Jučera sargātajos vārtos.

Arī pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem iniciatīva vēl brīdi turpināja piederēt Krievijas izlasei, tomēr pēc tam cīņas gaita pierima, tomēr pēdējās minūtēs atkal vairākus metienus pa pretinieku vārtiem izdarīja Lauris Dārziņš, Cipulis un Krišjānis Rēdlihs, tomēr rezultāts nemainījās un Latvija joprojām atradās iedzinējos ar 0:1.

No līdzi paņemtajiem Latvijas hokejistiem šodien malā palika uzbrucējs Koba Jass, kam spēkā diskvalifikācija no 2012. gada čempionāta. Viņš nevarēs piedalīties arī nākamajā spēlē ar ASV valstsvienību.

LASI TVNET: ASV hokejisti sīvā cīņā pieveic Austrijas izlasi

Dienas pirmajā spēlē Helsinku grupā ASV ar 5:3 pieveica Austriju. Vakara mačā (pl. 20.15) mājinieki somi tiksies ar Slovākiju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlē ar Krieviju

Vārtsargi: Māris Jučers, (Edgars Masaļskis).

Aizsargi: Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks, Georgijs Pujacs, Māris Jass, Agris Saviels, Ralfs Freibergs un Krišjānis Rēdlihs.

Uzbrucēji: Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Ronalds Ķēniņš, Roberts Jekimovs, Miks Indrašis, Vitālijs Pavlovs, Aleksejs Širokovs, Andris Džeriņš un Juris Štāls.

Spēles moments Latvijas - Krievijas mačā

Otrais iemetiens Latvijas - Krievijas spēlē pasaules čempionātā «Hartwall Arena». #IIHFWorlds twitter.com/kreceris/statu…

— Gatis Kreceris (@kreceris) May 4, 2013

Krievijas izlases rindās šogad ir septiņi Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji ar Iļju Kovaļčuku priekšgalā. Interesanti, ka vārtsargs Iļja Brizgalovs (Filadelfijas «Flyers») vēl dažas dienas pirms turnīra sākuma izteicās, ka nezinot, ar ko jātiekas pirmajā mačā.

Arī pagājušajā gadā Latvija - Krievija tikās čempionāta ievadā. Toreiz uzvaru ar 5:2 guva nākamie pasaules čempioni.

Pēc tam Latvija spēlēs pret ASV, Austriju, Slovākiju, Vāciju Franciju un Somiju. Četras labākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam. Tālākais turnīra reglaments ved uz Zviedriju, kur tiks noskaidrots galīgais vietu sadalījums.