19.05.2014. 21:44
Latvijas nacionālā hokeja komanda šobrīd Minskā (Baltkrievija) aizvada sesto spēli pasaules čempionātā (PČ), ļoti svarīgā B grupas mačā tiekoties ar turnīra rīkotāju Baltkrieviju. Rezultāts pēc otrās trešdaļas ir 2:1 Baltkrievijas labā.

• Pret Baltkrieviju vārtus sargās Edgars Masaļskis vakar
  • Ovečkina trauma varētu liegt turpināt dalību pasaules čempionātā šodien
  • Baltkrievijas treneris Henlons: Latvija ir spēcīgāka par Vāciju vakar
  • Vairākums Latvijas līdzjutēju prognozē izlases iekļūšanu 1/4 finālā šodien

Vārtu guvēji: 1:0 Džefs Plets (Graborenko, Stass) (8:07), 2:0 Mihails Grabovskis (Kaļužnijs, Korobovs) (8:40), 1:2 Artūrs Kulda (Ņiživijs) (33:49, vair.).

Pirmajā minūtēs neliela iniciatīva piederēja turnīra mājiniekiem, taču īpaši bīstami momenti pie Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem netika izveidoti. Ritot laikam, Baltkrievijas pārsvars pieauga un mūsu komandas vārti tika apdraudēti biežāk.

Īsā laikā 9. minūtē Latvijas izlase nonāca zaudētāju lomā ar divu vārtu starpību. Rezultātu ar izcili precīzu metienu no vārtu priekšas, raidot ripu vārtu devītniekā, atklāja naturalizētais kanādietis Džefs Plets - 1:0. Tikai 33 sekundes vēlāk mājinieku līderis Mihails Grabovskis pēc individuāla reida mūsu komandas zonā panāca jau 2:0 Baltkrievijas labā. Ripu viņš Masaļska vārtos iemeta ar nūjas neērto pusi vārtu augšējā stūrī.

Uzreiz pēc zaudētajiem otrajiem vārtiem Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu.

Tieši trīs minūtes līdz trešdaļas noslēgumam vienus vārtus vairākumā varēja atgūt Ronalds Ķēniņš, bet viņa raidījumu atvairīja Kevins Lalands. Rezultāts pirmajās 20 minūtēs vairs nemainījās.

Otrās trešdaļas ievadā mūsu hokejisti divreiz nonāca mazākumā, spēlējot četratā pret pieciem, bet pretinieku spiedienu izdevās izturēt. 28. minūtē izcēlās asumi pie Latvijas vārtiem, kad sāncenšu spēlētājs uztriecās virsū Masaļskim. Hokejisti bija ļoti tuvu kautiņam. Mūsējiem pa divām minūtēm saņēma Jēkabs Rēdlihs un Juris Štāls.

Piecas minūtes vēlāk Latvija ieguva tiesības spēlēt piecatā pret trijiem un divu vīru pārsvaru izdevās pārvērst vārtu guvumā. 34. minūtē ar spēcīgu metienu Lalandu pārspēja Artūrs Kulda, kurš guva jau savus ceturtos vārtus čempionātā.

Perioda atlikušajā laikā vairāk uzbruka mūsu hokejisti, bieži radot bīstamas situācijas pie Baltkrievijas vārtiem, bet izlīdzināt spēlēs rezultātu Latvijas valstsvienībai neizdevās, jo veiksmīgi vārtos darbojās Lalands.

Abu komandu līdzšinējā bilance turnīrā ir vienāda - trīs uzvaras, divi zaudējumi.

LASI TVNET: Somija smagā cīņā pārspēj Kazahstānas hokejistus

Dienas pirmajā spēlē B grupā Somijas valstsvienība ar 4:3 smagā cīņā pieveica Kazahstānas komandu, kas turnīru noslēdza bez uzvaras un zaudēja vietu elites divīzijā. Somijas izlasei jāgaida pārējo spēļu rezultāti, lai uzzinātu, vai iekļūs ceturtdaļfinālā.

LASI TVNET: Girgensons saņēmis viena mača diskvalifikāciju

Šajā mačā Latvijas izlasei nevar palīdzēt uzbrucējs Zemgus Girgensons, kam jāizcieš vienas spēles diskvalifikācija, kuru viņš nopelnīja mačā pret līdervienību Krieviju, kad ar nūjas galu iebakstīja kājstarpē Aleksandram Burmistrovam.

Tikmēr Baltkrievijas komandai jāiztiek bez diskvalificētā Nikolaja Stasenko.

Latvijas komandas vārtu drošība ir uzticēta pieredzējušajam Edgaram Masaļskim. Ierindā atgriezies viens no aizsardzības balstiem Artūrs Kulda.

B apakšgrupa

datums laiks spēle
20.05.2014. 16.45 Latvija - Šveice

A grupā ceturtdaļfinālam jau kvalificējušās Kanāda, Zviedrija, Čehija un Francija.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde mūsu komandai ļoti augstu uzdevumu neizvirzīja - jāiekļūst labāko 10 komandu skaitā.