19.01.2015. 10:46
Ernests Gulbis šobrīd Melburnā aizvada sezonas pirmā «Grand Slam» tenisa turnīra «Australian Open» pirmās kārtas maču, tiekoties ar mājinieku talantu Tanasi Kokinaki. Pirmajā setā ar 7-5 uzvarēja Gulbis. Šobrīd rit otrais sets...

Gulbis, kurš ATP pasaules vienspēļu rangā ieņem 13. vietu, sacensībās izlikts ar 11. numuru, bet 18 gadus vecais Kokinakis pasaules rangā pašlaik ieņem 147. pozīciju (karjeras rekords). Viņi savā starpā līdz šim nav tikušies.

Nākamajās divās kārtās potenciāli spēcīgākie Gulbja pretinieki būtu vācietis Filips Kolšreibers, kurš izlikts ar 22.numuru, un čehs Tomāšs Berdihs, kuram ticis septītais numurs. Sasniedzot ceturtdaļfinālu, latvieša potenciālais pretinieks būtu ar trešo numuru izliktais spānis Rafaels Nadals.

Gulbis līdz šim «Grand Slam» sacensībās izlikto spēlētāju vidū bijis astoņas reizes, tomēr tikai dažas reizes izvērtušās sekmīgas. Pirmajos četros mačos «Grand Slam» turnīros kā izliktais spēlētājs latvietis cieta neveiksmi, bet pērn trijos no turnīriem zaudēja otrajā kārtā, savukārt Francijas atklātajā čempionātā guva karjeras lielāko panākumu, aizkļūstot līdz pusfinālam.

Austrālijas atklātajā čempionātā Gulbis līdz šim startējis neveiksmīgi, četras reizes ciešot neveiksmi pamatturnīra pirmajā kārtā, bet vēl divas reizes piekāpjoties otrajā mačā.

Prestižās sacensības ar kopējo prēmiju fondu 28,34 miljoni eiro noslēgsies 1. februārī.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 10:53 10:53

Gulbis neveiksmīgi nospēlēja pie savas serves, kā rezultātā Austrālijas tenisists lauza Latvijas tenisa līdera servi, izvirzoties vadībā ar 2:0.

10:49

Otro setu ar servi sāka Kokinakis, gūstot pārliecinošu uzvaru 1:0.

10:48 Ernestam labs 1.seta no 0-3 uzvarēts sets ar 7:5. — Jambo (@LYON_21_08) 10:46

Pirmajā setā pēc 45 minūšu ilgas cīņas pārāks bija latvietis. Pie rezultāta 5:5 viņam izdevās lauzt sāncenša servi un izvirzīties priekšā, pēcāk gūt uzvaru setā 7-5.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801