17.08.2015. 00:34
Svētdien, vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara Aplis” laikā, tika atklāta “Biķernieku kompleksās sporta bāzes” (BKSB) atjaunotā autotrase. Svinīgā atklāšanas ceremonija norisinājās leģendārajā līkumā “Elkonis”, un simbolisko lentu pārgrieza “Ceļu satiksmes drošības direkcijas” (CSDD) Biķernieku trases direktors Aivars Aksenoks un būvdarbu veicēja “Binders” rīkotājdirektors Aigars Sēja.

“Šī mums ir svētku diena! Diena, kuru tik ļoti gaidījām mēs – trases ikdienas darbā iesaistītie cilvēki, kā arī trases apmeklētāji, kas tajā dodas gan ar motorsportam paredzētu tehniku, gan izmantojot kādu no tautas sporta līdzekļiem. Tieši mūsu līdzcilvēku aktīvā sportošana ir bijusi par nozīmīgāko pamatojumu, ka trasei ir jāturpina pastāvēt, un šāda rekonstrukcija bija vairāk kā nepieciešama! Esmu lepns, ka mēs uzdrošināmies sapņot, sapņus īstenojam un neapstājamies pie sasniegtā! Zinu, ka trases attīstībā vēl daudz darāms, bet vismaz šodien nedaudz apstāsimies, lai novērtētu paveikto un nosvinētu atjaunotās Biķernieku autotrases atklāšanu! Lai mums visiem daudz spraigu un dažādu sacensību!” pacilāts par paveikto rekonstrukciju ir CSDD Biķernieku trases direktors Aivars Aksenoks.

Svētdiena bija piepildīta bagātiem autosporta notikumiem. Tehniskas dabas likstas treniņbraucienu laikā un avārijas kvalifikācijas kārtā, sacensību dalībniekiem sagādāja ne mazums piedzīvojumu un pārdzīvojumu, kuri ne visiem dalībniekiem ļāva stāsties uz starta līnijas. Ātrums, nerimtīga spēkošanās par pozīcijām trasē, un pat avārijas, uz kurām raudzījās tribīnēs esošie skatītāji. Svētdiena, 16. augusts Biķerniekos bija piedzīvojumiem bagāta diena, kas cienīgi izpildīja sev uzticēto pienākumu – atklāt rekonstruēto trasi.

Vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara Aplis” 5. posma “Rīgas Motormuzeja Kauss” uzvarētāji tika noskaidroti piecās ieskaites klasēs: “VAZ 1300”, “VAZ 1600”, “Volga”, kā arī “Formula Mondial” un “Formula Easter”.

Uzvaru “VAZ 1300” divu braucienu kopsummā šodien izcīnīja Harijs Ulpe, kurš sacensības iesāka ar uzvaru sacīkšu pirmajā braucienā. Otrajā vietā ierindojās ieskaites klases līderis Mārtiņš Lagzdiņš, kurš pirmā brauciena laikā pieredzēja iespaidīgu sadursmi, tomēr spēja salabot savu sacīkšu auto, un otrajā braucienā izcīnīja drošu uzvaru. Tikmēr trešajā vietā ārvalstu viesis - Iļja Kašins no Krievijas.

“VAZ 1600” klasē uzvaras laurus šodien plūca Pēteris Laipnieks, kurš izcīnīja uzvaru abos sacensību braucienos, izcīnot maksimālo punktu skaitu – 120, kas kopvērtējuma tabulā ļauj viņam pakāpties uzreiz par vairākas pozīcijām. Otrajā vietā “VAZ 1600” klases kopvērtējuma līderis Konstantīns Samušija no Krievijas. Savukārt trešajā vietā Adoms Petrovs no Lietuvas, kurš ar piektajā posmā izcīnītajiem punktiem, sacensību kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu.Visplašāk pārstāvētājā “Volga” klasē uz starta stājās 18 spēkrati. Ātrākais starp visiem izrādījās otrā brauciena uzvarētājs Ivars Janeks. Otrajā vietā ierindojās Andrejs Paupers, kurš izcīnīja uzvaru pirmajā braucienā. Tikmēr trešajā vietā - Rolands Bērziņš, kuram šis bija pirmais starts “Volga” klasē šosezon.

Formulu klasē “Easter” uzvaru šodien izcīnīja Andris Griķis, kuram uzvara abos sacensību braucienos un otrā dubultuzvara šosezon. Otrajā vietā ierindojās ieskaites klases kopvērtējuma līderis Roberts Toms, bet trešo vietu ieguva viesis no Igaunijas - Taivo Ninas.

Visbeidzot ātrākajā no visām klasēm – formula “Mondial” – uzvaras laurus plūca Indulis Rukuts, kurš tādējādi pārtrauca igauņa Jāka Kūla trīs uzvaru sēriju. Otrajā vietā ierindojās viesis no Vācijas – Hans Siebers, savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa igaunis Tāvi Krons.

Pilnus sacensību rezultātus iespējams apskatīt ŠEIT - Rezultāti 2015. gada vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara Aplis” pēdējais posms “Sezonas Noslēguma Sacensības” norisināsies 13. septembrī, BKSB autotrasē.

BKSB vēsture sniedzas teju pusgadsimta senā pagātnē, kad ar mototrases atklāšanu 1966. gadā aizsākās nebeidzamais ceļojums ātruma pasaulē. Gadu desmitu gaitā moto un auto šosejas sacensībām ir pievienojušies ne tikai dažādi tehniskie sporta veidi kā spīdvejs, drifts, motobols, dragreiss, kartings, bet arī vairāki tautas sporta veidi – skriešana, slēpošana, nūjošana un velobraukšana, padarot Latvijas galvaspilsētas centrā izvietoto trasi par plašai sabiedrības daļai nozīmīgu aktīvās atpūtas norises vietu.

“Latvijas Antīko automobiļu kluba” rīkotās sacensības “Dzintara Aplis” šogad norisināsies jau trešo gadu. Sacensību 5. posmam “Rīgas Motormuzeja Kauss” norisinājās pēc vērienīgajiem atjaunošanas darbiem, kādus Biķernieku trase nebija pieredzējusi kopš tās atklāšanas 1966. gadā – pirmo reizi atjaunots trases asfaltbetona segums (750 metrus garā posmā no starta finiša taisnes sākuma līdz otrā līkuma izejai), izvietotas jaunas trases apmales, kā arī Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) prasībām atbilstošs trases drošības nožogojums.

Informāciju sagatavoja:Jānis Unbedahtsget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties