07.09.2015. 07:08
Septīto Lūisa Hamiltona uzvaru šosezon, ko brits izcīnīja Itālijas GP posmā, varēja apdraudēt tikai tiesneši, kas pēc sacīkstes atklāja pārkāpumus riepu spiedienā abām Mercedes formulām.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Tieši pirms ātrās Moncas trases Pirelli riepu ražotājs nāca klajā ar jauniem riepu spiediena parametriem, lai neatkārtotos Beļģijas posmā pieredzētās problēmas. Mercedes skaidrojums pēc finiša balstījās uz faktu, ka, montējot riepas pirms starta, to spiediena rādītāji bijuši noteikumu robežās un nobīde radusies temperatūras ietekmē sacīkstes gaitā. Tas pilnībā apmierināja tiesnešus, tomēr pie scenārija, ja Mercedes piloti tiktu diskvalificēti, lielākais ieguvējs būtu Niko Rosbergs, kurš līdz finišam netika un, iespējams, zaudēja reālas cerības pacīnīties par titulu.

Rosberga izstāšanās iemesli bija saistīti ar dzinēja problēmām, un tieši Mercedes jaudas agregāts bija karstākais diskusiju objekts Moncā, kur vācu kompānija ieradās ar ievērojami uzlabotu motora versiju. Tādējādi Mercedes ir iztērējuši visas dzinēja uzlabojumu kvotas šosezon un, pēc pašu vārdiem, šobrīd sāk testēt nākamās sezonas dzinēja detaļas. Testu ierobežojuma dēļ tie jāveic kaujas apstākļos.

Abi Mercedes piloti uzrādīja pārliecinoši lielākos maksimālos ātrumus (ap 356 km/h), un tuvākie sekotāji bija visi pārējie Mercedes motoru izmantotāji Force India, Williams un Lotus komandās. Tas vēlreiz iezīmē šī brīža situāciju Formulā 1, kur jaunajā dzinēju ērā ļoti nozīmīga loma ir motora jaudas parametriem un reģenerācijas sistēmu efektivitātei. Lai arī jaudas parametri tiek turēti noslēpumā, Honda Motorsport boss Jasuhisa Arai pacēla slepenības plīvuru, paziņojot, ka šobrīd jaudīgākais Mercedes motors ir 40 zirgspēku priekšā Honda, kas savukārt ir 25 zirgspēkus priekšā Renault dzinējam. Ferrari, kas ir tuvākais Mercedes sāncensis, jaudas izteiksmē zaudē «sudraba bultām» ap 20 zirgspēkiem. Mercedes pārsvara likvidēšana ir svarīgākais dzinēju ražotāju uzdevums atlikušajā sezonas daļā un starpsezonā.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties