16.03.2014. 17:24
Šodien plkst. 15:30 "Old Trafford" stadionā norisinājās centrālā Anglijas Premjerlīgas 30. kārtas spēle, kurā "Manchester United" uzņēma "Liverpool". Stīvens Džerārds katrā puslaikā realizēja pa vienam 11 metru soda sitienam, bet punktu sagrāvei ar 3:0 pielika Luiss Svaress.

Komandu sākumsastāvos galvenie treneri lielus pārsteigumus nesagādāja. Mājinieku uzbrucēju duetu sastādīja protams Veins Rūnijs ar Robinu van Pērsiju, bet laukuma centru cementēt tika sūtīti Maikls Keriks ar Maruanu Felenī. Brendans Rodžerss atbildēja ar turnīra rezultatīvāko uzbrucēju Luisa Svaresa un Deniela Staridža sūtīšanu uzbrukumā, bet rezervē tika atstāts Felipe Koutinjo. Spēlē jau no pirmās minūtes bija jūtama milzīgā spriedze un atbildība. Kamēr "Manchester United" centās vairāk pieturēt bumbu veidojot pozicionālos uzbrukumus, "Liverpool" pie pirmās iespējas izmantoja savu spēcīgāko ieroci, ar ātrām piespēlēm nogādāt bumbu līdz kādam no saviem uzbrucējiem. Jau trešajā minūtē Staridžs saņēmu bumbu aiz mājinieku centra aizsargiem soda laukumā, bet no salīdzinoši asa lenķa netrāpīja vārtu rāmī.

Kopumā viesu uzbrukumi izskatījās asāki, mērķtiecīgāki un ik pa brīdim nokļuva sitienu pozīcijās, kaut arī Davidam De Hejam reizēs kad bumba nonāca līdz viņam nesagādāja nekādas problēmas to tvert. Pirmā puslaika svarīgākā epizode notika 34. minūtē, kad pēc Staridža centrējuma soda laukumā Rafaels pazaudēja pozīciju, Svaress uzreiz no gaisa veca apspēlēšanas manevru un aizsargs soda laukumā nospēlēja ar roku. Marks Klatenburgs pažēloja Rafaelu neparādot viņam otru brīdinājumu, tomēr 11 metru soda sitiens tika nozīmēts un to pārliecinoši realizēja Stīvens Džerārds (0:1). Puslaika beigu daļu jau daudz agresīvāk uzbrukumā aizvadīja mājinieki un 45. minūtē Rūnijam bija teicama iespēja izlīdzināt rezultātu, tomēr Simons Minjolē ieņēmis perfektu pozīciju spēja bumbu atvairīt.

Otrais puslaiks atsākās ar kārtējo šoku mājinieku līdzjutējiem, jo jau pirmajā viesu uzbrukumā Klatenburgs atkal fiksēja pārkāpumu soda laukumā un norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi. Šoreiz pārkāpums tika konstatēts Fila Džounsa divcīņā ar Džo Alenu. Džerārds atkal neatstāja nekādas cerības De Hejam (0:2). Jāatzīmē, ka šis bija jau devītais 11 metru soda sitiens sezonā kurš tiek piešķirts "Liverpool" un tos visus Džerārds realizējis. 50. minūtē galvenajam tiesnesim bija iespēja nozīmēt 11 metru soda sitienu arī uz viesu vārtiem par Glena Džonsona spēli soda laukumā ar roku, tomēr šoreiz svilpe klusēja. Spēle kļuva arvien nervozāka un agresīvāka, jo mājinieki centās pielikt visas pūles lai atspēlētu kaut vienus vārtus un atgrieztos spēlē.

Otrā puslaika vidū "Manchester United" vairākas reizes iespieda viesus savā laukuma pusē nemitīgi uzbrūkot, tomēr "Liverpool" aizstāvējās organizēti, neļaujot pretinieku spēlētājiem nonākt ērtās sitienu pozīcijās. Turklāt Rodžersa vadītās komandas ātrajiem uzbrucējiem un pussargiem pavērās lieliskas iespējas pretuzbrukumiem. Spēles vārtu guvumu ironisko raksturu 77. minūtē nodemonstrēja Staridžs, kurš apspēlējot Nemanju Vidiču krita soda laukumā nokārtojot trešo 11 metru soda sitienu savai komandai. Atkārtojumā bija lieliski redzams ka uzbrucējs pārkāpumu nosimulēja, bet Klatenburgs Vidičam parādīja otru brīdinājumu un sekojošo noraidījumu. Šoreiz Džerārds trāpīja pa vārtu stabu, bet bija skaidrs, ka mazākumā mājiniekiem vairs neizdosies atspēlēties. Punktu sagrāvei 84. minūtē pielika Svaress, nokļuvis vienatnē pret vārtsargu pārliecinoši realizējot savu iespēju un uzstādot gala rezultātu uzvarai ar 3:0.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
15.03. 14:45 Hull - Man City 0:2 (0:1) Silva 14' Džeko 90'
15.03. 17:00 Everton - Cardiff 2:1 (0:0) Delufeu 59' Koulmens 90' - Kala 68'
15.03. 17:00 Fulham - Newcastle 1:0 (0:0) Dežaga 68'
15.03. 17:00 Southampton - Norwich 4:2 (1:0) Šnaiderlins 5' Lamberts 57' Rodrigess 72' Galahers 90' - Elmanders 85' Snodgrāss 86'
15.03. 17:00 Stoke - West Ham 3:1 (1:1) Odemvingi 32'79' Arnautovičs 69' - Kerols 5'
15.03. 17:00 Sunderland - Crystal Palace 0:0
15.03. 17:00 Swansea - West Brom 1:2 (1:0) Lamā 2' - Sesenjons 52' Mulumbu 85'
15.03. 19:30 Aston Villa - Chelsea 1:0 (0:0) Delfs 82'
16.03. 15:30 Man United - Liverpool 0:3 (0:1) Džerārds 34'(11m) 46'(11m) Svaress 84'
16.03. 18:00 Tottenham - Arsenal