13.03.2012. 23:54
Pateicoties kapteiņa Stīvena Džerarda "hat trick", uzvaru Liverpūles derbijā otrdienas vakarā svinēja "Liverpool", kas "Everton" savās mājās uzveica ar 3:0. "Liverpool" Premjerlīgā pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju.

"Anfield Road" stadionā notikušais derbijs sākās ar mājinieku uzbrukumu viļņiem. Jau 7. minūtē iesist varēja "Liverpool" kapteinis, taču Stīvena Džerarda sitienu atvairīja Tims Hovards. Bumba atlēca pie Džordana Hendersona, bet viņa sitienu paspēja nobloķēt abu komandu pirmā apļa spēlē noraidītais Džeks Rodvels.

"Everton" varēja izcelties 9. minūtē, taču Stīvens Pīnārs no labas pozīcijas aizšāva garām. Divas minūtes vēlāk Hovards no neliela attāluma neļāva iesist Luisam Suaresam.

Izturējusi pretinieces starta spiedienu, "Everton" puslaika vidū izlīdzināja spēli un pat kādu laiku pati vairāk kontrolēja bumbu. Rezultāts "saslapināts" tika 34. minūtē, kad savā 400. spēlē Premjerlīgā skaistus vārtus iesita Džerards.

Hovards atvairīja divus sitienus, bet trešais ne viņam, ne aizsargiem nebija pa zobam. Stīvens Džerards no soda laukuma robežas iegrieza bumbu zem vārtu pārliktņa – 1:0.

Martins Kellijs, pieslēdzoties uzbrukumam, gandrīz no labās malas iesita tālajā apakšējā stūrī. "Everton" puslaika beigas aizvadīja pozitīvi, taču bez reālām vārtu gūšanas iespējām. Pēc pirmajām 45 minūtēm 1:0 "Liverpool" labā.

51. minūtē lieliski labajā malā nospēlēja Suaress. Urugvajietis ielauzās soda laukumā, bet līdz sitienam netika, jo bumbu viņam no kājas nocēla Džerards, ietriecot to vārtos – 2:0.

"Everton" galvenais treneris Deivids Moizs, kurš šajās dienās svin 10 gadu jubileju komandas trenera amatā, ar maiņām centās lauzt cīņas gaitu, taču "Liverpool" aizsardzība viesiem izvērsties neļāva.

Pašās beigās pēc Suaresa piespēles trešos vārtus guva Džerards – 3:0. Viņam tikai otrais "hat trick" Premjerlīgas karjerā.

Džerardam tāpat šodien septītie vārti Liverpūles derbijos Premjerīgā, kas ir jauns rekords. Iepriekšējais ar sešiem goliem piederēja Robijam Fauleram.

"Liverpool" Premjerlīgā pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju – zaudēts "Manchester United", "Arsenal" un "Sunderland". Savukārt "Everton" nebija zaudējusi pēdējās deviņas spēles (5-4-0), pēdējo maču zaudējot 11. janvārī pret "Tottenham".