07.01.2015. 08:06
Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Brendona Dženingss ar metienu pēdējā sekundē izrāva Detroitas ''Pistons'' sesto uzvaru pēc kārtas izbraukumā pret Sanantonio ''Spurs''. Šajā spēlē Sanantonio rindās pēc piecu spēļu izlaišanas atgriezās Tonijs Pārkers, bet tas nepalīdzēja pārtraukt Detroitas uzvaras sēriju. Citā spēlē Fīniksas ''Suns'' izbraukumā pārspēja Milvokī ''Bucks''.

Šosezon Sanantonio ''Spurs'' (21-15) nebūt nerāda čempiones cienīgu spēli, taču tam ir pamatots iemesls, proti, komandas līderi bieži ir savainoti, kas neļauj komandai būt optimālajā sastāvā. Aizvadītās nakts spēlē ''Spurs'' fani varēja uzgavilēt, jo komandas sastāvā pēc piecu spēļu izlaišanas (kreisā augšstilba savainojums) atgriezās Tonijs Pārkers. Kopumā viņš nepiedalījās 13 spēlēs, bet viņa prombūtnē ''Spurs'' bija uzvarējusi sešās no 13 spēlēm, kas ļauj atrasties Rietumu konferences septītajā vietā. Šīs nakts pretiniece Detroitas ''Pistons'' (11-23) nevar lepoties ar vietu playoff zonā (13.v.Austrumos), bet noteikti nevarēja neņemt vērā tās piecu uzvaru sēriju, kopš Džoša Smita atlaišanas.

Spēli viesi sāka ar spēka uzbrucēja Grega Monro rezultativitāti (pirmajā ceturtdaļā 10 punkti), kamēr ''Spurs'' rindās ar septiņiem punktiem viņam atbildēja veterāns Tims Dankans. Tiesa, labāk veicās mājiniekiem, kuri nepilnās pirmās ceturtdaļas pēdējās četrās minūtēs veica 17:4 punktu izrāvienu, panākot ļoti komfortablu rezultāta vadību 37:20. Otrajā ceturtdaļā Sanantonio pieļāva sešas kļūdas, kas palīdzēja viesiem samazināt rezultāta starpību gandrīz uz pusi (49:58). Trešās ceturtdaļas vidū pēc 10:0 izrāviena ''Pistons'' jau bija apsteigusi ''Spurs'' komandu (72:69). Turpinājumā Detroita panāca pat 10 punktu pārsvaru ceturtdaļu, noslēdzot ceturtdaļu ar rezultātu 82:77.

Ceturtajā ceturtdaļā mājinieki vairāk guva punktus realizējot tālmetienus (3p 5/7), kamēr viesi punktus guva ar metieniem, kas izpildīti tuvāk grozam. Līdzīgā cīņā spēle nonāca līdz dramatiskai galotnei, jo, kad līdz pamatlaika beigām atlikušas bija nedaudz vairāk kā 10 sekundes pie rezultāta (103:101) uz soda metienu līnijas ''Spurs'' rindās stājās Petijs Milss. Viņam izdevās realizēt tikai vienu no diviem soda metieniem, kamēr pēc divām sekundēm viņam ar abiem diviem sodiņiem atbildēja Džodijs Mīks, panākot rezultātā viena punkta starpību viesiem (104:103). Mājiniekiem atlikušajās sešās sekundēs vajadzēja tikai izspēlēt bumbu no sānu līnijas, lai noturētu rezultāta pārsvaru, taču Dankana piespēli spēja pārtvert Dramonds, kurš to nogādāja Kaldvelam-Poupam, kurš saprotot, ka jāglābj spēle, nodeva bumbu Dženingsa rokās, kurš, daudz nedomājot, devās ātrajā uzbrukumā pa laukuma kreiso pusi un ar augstas trajektorijas metienu groza tuvumā panāca komandas sesto uzvaru pēc kārtas. Spēles varoņa Dženingsa kontā 13 punkti, taču lielu uzvaras smagumu uz saviem pleciem iznesa abi garā gala spēlētāji Andrē Dramonds (20 p., 17 atl. bumbas) un Gregs Monro (17 p., 11 atl. bumbas). Zaudētāju rindās Airsam 16 punkti, bet Pārkers atgriešanās spēlē nospēlēja tikai nepilnas 13 minūtes, gūstot trīs punktus.

Citā spēlē Milvokī ''Bucks'' (18-18) komandu pārspēja karstā Fīniksas ''Suns'' (21-16), kura pēdējās 11 spēlēs jau izcīnījusi deviņas uzvaras, bet tieši pret Austrumu konferences komandām statistika ir vēl iespaidīgāka uzvaras gūtas astoņās no deviņām spēlēm. Šajā spēlē Fīniksas rindās no brāļiem Morisiem rezultatīvākais bija Markīfs (26 p., 10 atl. b.), bet ''Bucks'' rindās tikpat punkti Brendanam Naitam. Interesanti, ka pēdējās dienās bieži aprunātais Milvokī centrs Lerijs Senderss (iespējams, vairs nevēlas spēlēt basketbolu) spēlē nepiedalījās, bet atradās ģērbies uzvalkā uz rezervistu soliņa. Oficiālais iemesls viņa nespēlēšanai - personiski iemesli.