17.08.2015. 19:49
Ņujorkas „Knicks” prezidents Fils Džeksons ASV medija ESPN pārstāvjiem paskaidrojis savu izvēli šī gada draftā un atklājis, ka vēlas, lai Kristaps Porziņģis jau pašā sezonas sākumā ieņem nozīmīgu vietu komandas rotācijā, tiesa, tas būs atkarīgs no galvenā trenera ieskatiem.

ESPN publicētajā Čārlija Rousena rakstu sērijā par Filu Džeksonu astotā un pēdējā nodaļa veltīta 2015. gada draftam, kurā Džeksons stāsta par to, kā izdarījis savu izvēli, norādot, ka „Knicks” iegūto ceturto numuru draftā uzskatījis par lielisku iespēju izcelt neveiksmju mākto komandu no zaudējumu joslas, taču ļoti ilgi šaubījies par to, kuru spēlētāju vēlas izvēlēties.

„Zināju, ka pieejami vairāki ļoti iespaidīgi talanti,” citēts Džeksons, „taču es biju noskaņojies izvēlēties kādu garo spēlētāju. Savu galīgo lēmumu pieņēmu, kad mans palīgs Klarenss Gainss pateica, ka ir viens super spēles ieraksts, kurš man jānoskatās. Tā bija Spānijas līgas spēle, kurā Kristapa Porziņga pārstāvētajai Seviljai bija jāuzvar, lai saglabātu vietu augstākajā divīzijā.”

„Pēc spēles noskatīšanās man bija skaidrs, kurš jāizvēlas,” stāsta Džeksons. „Lai gan Spānijā spēle ir fiziskāka, spēcīgāka un pārāka nekā pat labākajās koledžu komandās šeit Amerikā, Porziņģis tika galā. Viņam bija garš un aktīvs ķermenis, labi attīstīts basketbola IQ, viegls metiens, arī no tālienes, turklāt viņš laukumā nevienam netaisījās piekāpties.”

„Viņš var gūt punktus,” turpināja Džeksons par Porziņģi. „Taču viņa īstais aicinājums ir būt komandas spēlētājam. Savukārt aizsardzībā Porziņģis spēj bloķēt metienus arī no aizmugures un ir pietiekoši ātrs, lai tiktu līdz aizsargiem pick&roll situācijās.”

Džeksons gan neslēpa savus satraukumus par Porziņga augumu. Lai arī slavenais treneris uzskata, ka Porziņģis kļūs par zvaigzni un līdz sezonas sākumam latviešu uzbrucējs pavisam noteikti pieliks pie sava svara, Džeksons norādīja, ka Porziņģis gluži vienkārši varētu būt pārāk garš basketbola spēlei, tāpat kā reiz bija Šons Bredlijs. "Ar to es domāju, ka Porziņga paša spēks varētu arī nekad nebūt pietiekams, lai viņš varētu ieņemt vietu zem groza un pilnvērtīgi cīnīties aizsardzībā un par atlēkušajām bumbām," skaidroja Džeksons.

„Ko es sagaidu no Porziņga „rūkija” sezonas? Tas atkarīgs tikai no trenera Derika Fišera,” sacīja Džeksons. „Taču būtu ļoti forši, ja Porziņģis jau pašā sākumā varētu saņemt 20 minūtes spēles laika, turklāt vēl dažas minūtes klāt varētu nākt, kad viņš būs nedaudz pieradis pie NBA spēles. Vēl arī jānoskaidro, vai Porziņģis labāk jūtas centra vai spēka uzbrucēja pozīcijā.”

Lai arī Vasaras līgā Porziņģis vairāk tika iespēlēts centra pozīcijā, tiek uzskatīts, ka sezonas laikā viņa pamatpozīcija būs spēka uzbrucējs, ko savā ziņā pierāda arī Lemarkusa Oldridža izteikumi ASV medijos. Oldridžs sacījis, ka „Knicks” vēlējušies viņu padarīt par centru un atstāt vietu spēka uzbrucēja postenī Porziņģim, taču tas, protams, Oldridžu nav apmierinājis, un viņš nonāca Sanantonio "Spurs".

Izmantotie resursi:The Phil Files, Part 8—draft dayget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties