22.06.2014. 02:49
Otro zaudējumu divās spēlēs piedzīvoja Pasaules kausa izcīņas debitante Bosnija Un Hercegovina, kas nespēja atspēlēties pret Nigēriju (0:1) un zaudēja jebkādas cerības uz izkļūšanu no grupas. Vienīgos vārtus guva Pīters Odemvingī, savukārt bosniešiem vēl pie rezultāta 0:0 tika nozagts Edina Džeko vārtu guvums.

Pirms spēlesNigērijas izlases pamatsastāvā salīdzinājumā ar maču pret Irānu (0:0) notika trīs izmaiņas. Centra aizsarga Godfrija Oboabonas, centra pussarga Ramona Azīza un malējā uzbrucēja Viktora Mouzesa vietā laukumā devās Džozefs Jobo, Mičels Babatunde un Pīters Odemvingī. Savukārt bosniešu galvenais treneris Safets Sušičs pēc neveiksmes pret Argentīnu (1:2) malā atstāja divus aizsargus – kreisās malas aizsargu Seadu Kolašinacu un centra aizsargu Erminu Bičakčiču. Viņu vietā starta sastāvā izgāja Hariss Meduņanins un Toni Šuņičs.

Džeko nozog vārtus, Odemvingī izvirza vadībā NigērijuSpēle sākās ļoti atklātā cīņā. Vairāk bumbu kontrolēja bosnieši, bet tieši pie viņiem bija bīstamākie momenti. Septītajā minūtē Odemvingī pēc tiešā brīvsitiena raidīja bumbu gar stabu, pēcāk no distances sita arī Džons Obi Mikels un Ogenji Onazi. Toties 21. minūtē rezultātu atklāja Bosnija un Hercegovina. Miralems Pjaničs ar teicamu piespēli uz randiņu ar Vinsentu Enjeamu aizsūtīja Edinu Džeko, kurš savu iespēju izmantoja, taču tiesneša asistents kļūdaini fiksēja aizmuguri.

Pēc trim minūtēm Džeko vēlreiz nokļuva sitiena pozīcijā, bet šoreiz traucēja aizsargs un Enjeama atvairīja bumbu. Pēc četrām minūtēm Enjeama tika galā arī ar Pjaniča sitienu, un jau nākamajā minūtē Nigērija izvirzījās vadībā. Emanuels Emenike labajā flangā tika garām bosniešu kapteinim Emiram Spahičam un vārtu priekšā atrada Odemvingī, kurš pārspēja savu bijušo kluba biedru Asmiru Begoviču. Par spīti bosniešu protestiem, uzskatot, ka Spahičs tika nogāzts, šoreiz tiesneša svilpe klusēja, un Nigērija panāca 1:0.

Džeko kompensācijas laikā trāpa pa stabu...Bosnija un Hercegovina otro puslaiku sāka ar lielu teritoriālu pārsvaru, taču bosnieši nekādi nespēja radīt bīstamus momentu. Toties tādi bija pie otriem vārtiem, kur Nigērija nekautrējās reizi pēc reizes no tālienes pārbaudīt Begoviča modrību. Bosnija un Hercegovina jau līdz 64. minūtei bija iztērējusi visas spēlētāju maiņas, un 74. minūtē beidzot radās arī pirmā iespēja - uz maiņu iznākušais uzbrucējs Vedads Ibiševičs pēc stūra sitiena pa bumbu trāpīja nevis ar galvu, bet gan plecu.

Pēc septiņām minūtēm sekoja kārtējais Nigērijas sitiens no distances, un Begovičs atvairīja Obi Mikela raidīto bumbu. Vēl pēc brīža spēcīgi gar vārtu stabu sita Emenike. Bosnija un Hercegovina turpināja izmisīgi uzbrukt. Lai arī bosniešiem uzbrukumi nevedās, kompensācijas laikā Džeko tomēr tika pie diviem sitieniem. Vispirms kompensācijas laika pirmajā minūtē viņš pēc Pjaniča centrējuma ar galvu sita tieši virsū Enjeamam, bet pēc divām minūtēm Džeko no soda laukuma vidus trāpīja pa vārtu stabu.

Līdz ar šo sitienu izplēnēja arī pēdējās Bosnijas un Hercegovinas cerības uz otro vietu grupā. Toties soli astotdaļfināla virzienā spēra Nigērija, kurai gan droši vien pēdējā kārtā būs nepieciešams, lai bosnieši nezaudē Irānai - ja vien pati Nigērija nespēs paklupināt Argentīnu.

Statistika Nig Bih
Bumbas kontrole 45% 55%
Sitieni (rāmī) 20 (13) 18 (10)
Stūra sitieni 4 4
Pārkāpumi 9 7
Aizmugures 3 2

Vārti: Odemvingī 29'Brīdinājumi: Obi Mikels - MeduņaninsNigērija: Enjeama, Jobo, Embrouzs, Omeruo, Ošaniva, Obi Mikels, Onazi, Babatunde (Uzoenji 75'), Odemvingī, Emenike, Musa (Ameobi 65')Bosnija un Hercegovina: Begovičs, Spahičs, Mujdža, Šuņičs, Bešičs, Misimovičs, Meduņanins (Sušičs 64'), Pjaničs, Luličs (Salihovičs 58'), Hajrovičs (Ibiševičs 57'), DžekoGalvenais tiesnesis: Pīters O'Līrijs (Jaunzēlande)

25.06. Portualegri Nigērija – Argentīna 19:00

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430