29.01.2014. 08:57
Šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aci pret aci tiksies vienas no Austrumu un Rietumu konferences līderēm Maiami "Heat" un Oklahomsitijas "Thunder", kā arī šo komandu spožākās zvaigznes Lebrons Džeimss un Kevins Durents. Pēdējo divu finālsēriju vērtīgākais spēlētājs Džeimss pirms gaidāmā mača Durentam veltīja cildinošus vārdus.

"Individuāli viens pret vienu viņu nevar apturēt neviens spēlētājs. Līgā nav neviena basketbolista, kurš spētu pret viņu spēlēt aizsardzībā," par Durentu sacīja Lebrons Džeimss. 16 savstarpējo maču laikā Durents deviņas reizes ir guvis vairāk punktu nekā Džeimss, taču "Heat" ir svinējusi 13 uzvaras. "Man patīk spēlēt pret labākajiem," Džeimss turpināja. "Un viņš noteikti ir viens no tiem. Vēlētos pret viņu spēlēt katru dienu, jo savstarpējā konkurence dzen uz priekšu."

Džeimss iepriekšējo piecu sezonu laikā tika atzīts par līgas vērtīgāko spēlētāju, taču šosezon viņa statistikas rādītāji līdz ar spēles laiku ir kritušies. "Nespēlēju tik daudz minūšu, kā gribētu, bet Spo [galvenais treneris Eriks Spoulstra] visu kontrolē," teica "Heat" uzbrucējs Džeimss. "Saprotu, ka aizvadām daudz spēļu, tāpēc Spo kontrolē situāciju. Man nepatīk spēlēt mazāk, un es nejūtu, ka man būtu jāspēlē. mazāk Nekad nedomājiet, ka Lebrons vēlas spēlēt mazāk."

"Došos laukumā un gūšu prieku," par gaidāmo cīņu teica "Thunder" uzbrucējs Kevins Durents. "Vienkārši cenšos spēlēt. Neizeju laukumā, sakot, ka man ir jāizdara tas un tas – neesmu no tiem, kas jau iepriekš nolemj kaut ko konkrētu. Cenšos izjust spēli, pielāgoties tam, kā pretinieki pret mani darbojas aizsardzībā un vienkārši būt agresīvam."

Lai arī Dveina Veida prombūtnes dēļ Džeimsa spēles laiks janvārī ir nedaudz pieaudzis, šosezon viņš vidēji mačā ir aizvadījis 36.9 minūtes, kas ir sliktākais rādītājs Džeimsa līdzšinējā NBA karjerā. Tāpat Džeimss vidēji spēlē ir guvis 26.0 punktus, kas ir otrs sliktākais rādītājs aiz viņa debijas sezonas, vidēji izcīnijis vismazāk bumbu (6.9) savā karjerā, pārtvēris vismazāk piespēļu (1.3) un bloķējis vismazāk metienu (0.3). Savukārt Durents vidēji spēlē šosezon ir aizvadījis 38.1 minūti, guvis 31.3 punktus (labākais rādītājs līgā), izcīnījis 7.8 atlēkušās bumbas, izdarījis 5.2 rezultatīvas piespēles un pieļāvis 3.4 kļūdas.

Divkārtējā Nacionālās basketbola asociācijas čempione Maiami "Heat" 44 spēlēs ir izcīnījusi 32 uzvaras un Austrumu konferencē ieņem otro vietu, savukārt Oklahomsitijas "Thunder" ar 36 uzvarām un desmit zaudējumiem rietumos atrodas pirmajā pozīcijā. Abas komandas savā starpā tikās 2012.gada finālsērijā, kad "Heat" uzvarēja piecos mačos (4-1).

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader In SportsTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties