10.06.2015. 06:57
NBA finālsērijas trešajā spēlē Klīvlendas „Cavaliers” pēc pirmajā trim ceturtdaļām bija iekrājusi 20 punktu pārsvaru un, lai arī „Warriors” prata atspēlēties un pievilkt līdz minimālai starpībai, Lebrona Džeimsa 40 gūtie punkti ļāva Klīvlendai uzvarēt 96:91 un izvirzīties vadībā sērijā ar 2:1. Stefens Karijs pēdējās 80 sekundēs realizēja trīs tālmetienus, taču iepriekš pieļautās kļūdas izrādījās pārāk liels deficīts, ko atspēlēt.

Arī trešo reizi šajā sērijā spēli veiksmīgāk iesāka „Cavaliers” – savu kārtību turpināja ieviest Lebrons Džeimss, kamēr „Warriors” līderi Karijs un Tompsons turpināja pieticīgi. Taču „Warriors” problēma jau atkal bija nespēja piedāvāt pilnvērtīgu cīņu zem groza – Endrjū Boguts pārliecinoši piekāpās Timofeja Mozgova priekšā, bet Dreimonds Grīns atpalika no Tristana Tompsona, nespējot novērst vairākas atlēkušās bumbas uzbrukumā.

Grīns pēc pirmajiem 13 sērijā garām aizmestajiem tālmetieniem beidzot tomēr vienu iemeta, un „Warriors” visai lēnajā spēlē rezultāta ziņā pārāk tālu neatpalika. Jau atkal līdera lomu uzņēmās Andrē Igudala, kurš guva desmit punktus un veica četras rezultatīvas piespēles pirmajā puslaikā, kamēr „Warriors” sākumsastāvs trāpīja tikai sešus metienus no 27. Tik un tā „Warriors” bija iespēja noslēgt puslaiku ar minimālu starpību, taču Karijs un Tompsons sasteidza pēdējo uzbrukumu, kamēr Džeimss Džounss laukuma pretējā pusē ar tālmetienu panāca 44:37.

„Cavaliers” gan nokļuva arī visai draudīgā pozīcijā, proti, Grīna aizsegā neveiksmīgi ieskrēja Īmans Šamperts un pleca traumas dēļ devās uz ģērbtuvēm, taču puslaika izskaņā atgriezās laukumā. Viņa devums aizsardzībā palīdzēja Klīvlendai vēl vairāk sagraut „Warriors” morāli, un trešajā ceturtdaļā regulārās sezonas uzvarētāji izskatījās pagalam sašļukuši... Delavedovas un Džeimsa pūles ļāva Klīvlendai veikt 12:0 izrāvienu un panākt +20.

Karijs centās uzmundrināt komandu un atbildēja ar pieciem punktiem, taču no konsekventas produktivitātes uzbrukumā tālu bija visa „Warriors” komanda un pēdējo ceturtdaļu sagaidīja ar -17, pēdējā uzbrukumā palaižot garām vieglus divus punktus, kad Karijs pilnīgi brīvo metienu no groza apakšas izdarīja pussekundi par vēlu. Taču „Warriors” ātri atguvās pēc pārtraukuma – Tompsona un Igudalas tālmetieni kombinācijā ar spiedienu aizsardzībā samazināja deficītu līdz deviņiem punktiem (63:72).

Pirmoreiz sērijā iesaistījās Deivids Lī, un „Warriors” pievilka arī līdz tikai mīnus viens, bet Džeimss atbildēja ar atlētisku „alley-oop” danku ātrajā uzbrukumā, kam sekoja Delavedovas ļoti sarežģīts metiens ar sodu. Lai arī Karijs iemeta sarežģītu tālmetienu, pēdējos uzbrukumos viņš pieļāva vairākas rupjas kļūdas, kas noveda pie mīnus 7 pēdējās 30 sekundēs. Karijs gan vēl sagādāja intrigu ar diviem precīziem tālmetieniem, taču Džeimss bija nekļūdīgs soda metienos un varēja svinēt savas komandas uzvaru ar 96:91.