09.06.2016. 07:36
Pirmo uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijā naktī uz ceturtdienu (Latvijas laiks) svinēja Klīvlendas «Cavaliers» komanda.

«Cavaliers» basketbolisti savu līdzjutēju priekšā «Quicken Loans Arena» (klātienē 20 562 skatītāji) ar rezultātu 120:90 sagrāva iepriekšējās sezonas čempionvienību Goldensteitas «Warriors», sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-2.

Lielisku spēli uzvarētāju sastāvā aizvadīja Lebrons Džeimss, kas guva 32 punktus, savāca 11 atlēkušās bumbas un veica sešas rezultatīvas piespēles. Kairijs Īrvings izcēlās 30 punktiem un astoņām piespēlēm, Ērls Smits pievienoja 20 punktus, bet Tristanam Tompsonam 14 punkti un 13 bumbas zem groziem.

Saistītie raksti

Tikmēr «Warriors» rindās pēdējo divu sezonu vērtīgākais spēlētājs Stefans Karijs guva 19 punktus, par vienu mazāk iemeta Harisons Bārns, bet Andrē Igudalas kontā 11 punkti.

«Cavaliers» bija labāka komanda visos spēles elementos, īpaši cīņā par atlēkušajām bumbām. Tā savāca 52 bumbas zem groziem, kamēr Goldensteitas vienība par 20 mazāk.

«Treneru kolektīvs mums piedāvāja lielisku spēles plānu un mēs to izmantojām visas 48 minūtes,» NBA mājas lapā citēts Džeimss.

Sērijas ceturtā spēle risināsies naktī uz sestdienu (Latvijas laiks) Klīvlendā.

Izslēgšanas spēļu turnīrā «Cavaliers» savā laukumā šosezon vēl nav zaudējusi nevienu spēli.

Pirmajā mačā Ouklendā «Warriors» izcīnīja uzvaru ar 104:89, bet nākamajā spēlē Goldensteitas basketbolisti svinēja panākumu ar rezultātu 110:77, kas kluba vēsturē ir iespaidīgākā uzvara finālsērijās.

Abas komandas finālā sacentās arī iepriekšējā sezonā. Toreiz ar 4-2 pārāka bija Stīva Kera vadītā «Warriors» vienība, NBA čempionātā triumfējot pēc 40 gadu pārtraukuma.