09.09.2013. 22:05
Azartiskā pārbaudes spēlē BK "Ventspils" basketbolisti ar 77:85 atzina Ukrainas klubas "Odessa" pārākumu, turklāt ukraiņu vērtīgākais vīrs bija ventspilniekiem labi zināmais Džastins Lavs, kurš sevišķi iespaidīgi nospēlēja tieši mača izšķirošajos brīžos.

Ventspilniekiem joprojām bija jāiztiek bez Jāņa Timmas, bet atpūsties treneri atļāva arī Mārim Gulbim. Toties spēlei bija pieteikts viss "Ventspils Augstskolas" trio - Toms Leimanis, Iļja Gromovs un Edgars Štelmahers.

Pēc ļoti līdzīgā mača sākuma, pirmie izrāvienu veica ventspilnieki, kuriem izdevās visu ceturtdaļu noskriet vienādi ātrā tempā un bez kritumiem aizsardzībā. Pēc desmit minūtēm BK "Ventspils" bija vadībā 20:14, taču nākamajās desmit minūtēs tik labi vairs neveicās. Pajuka ventspilnieku spēle aizsardzība, odesieši veiksmīgi lika lietā savu pieredzi, tā ne tikai pietuvojoties rezultātā, bet āri tiekot priekšā. Pirmo puslaiku viesi noslēdza savā laba 39:37.

Otrā puslaika sākums atkal piederēja ventspilniekiem, bet ceturtdaļas vidū šķita, ka BK "Ventspils" tūlīt tūlīt panāks izšķirošo lūzumu. Nonākuši zaudētājos ar četru punktu deficītu, mājinieki pēc minūtes pātraukuma prata uztaustīt savu spēli un sameta desmit punktus pēc kārtas (60:54), tomēr nosvērtos viesus nesalauza. Turklāt vēl pašiem sāka spiest piezīmju nasta. Izšķirošo desmitminūti Roberta Štelmahera padotie uzsāka ar minimālu pārsvaru, taču palielināt to neizdevās, un kļuva skaidrs, ka mača liktenis izšķirsies spēles izskaņā.

Uz brīdi ventspilniekus ar azartisku cīņu pamodīja Iļja Gromovs, taču labajiem darbiem sekoja arī jauneklīgas kļūdas, ko viesi tūlīt izmantoja. Viesiem svarīgākajos brīžos inciatīvu savās rokās ņēma eksventspilnieks Džastins Lavs, un pareizi vien 34 gadus vecais aizsargs darīja. Divas reizes viņam izdevās tikt pie trīspunktu gājiena, toties BK "Ventspils" uzbrukumi bija nesekmīgi, kas uzvaras kausu strauji noslēdza par labu viesiem - zaudējums 77:85.

Ventspils - Odessa 77:85 (20:14, 17:25, 25:22, 15:24)Ventspils: Zaķis 15 (6ab), Butjankovs 14 (6ab), Viljams 12 (6rp), Valters 11, Vairogs 9, Gražulis 7 (6ab), Lejasmeiers 4, Gromovs 3, Feibers 2, Leimanis, Štelmahers

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933