05.01.2013. 17:26

Latvijas U18 sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 5. janvārī, izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, Baltijas jūras kausa izcīņas spēlē par otro vietu pagarinājumā ar rezultātu 75:69 (17:15, 12:15, 11:20, 22:12, 13:7) pieveicot Igauniju. Spēka uzbrucēja Sigita Džarcāne pagarinājumā guva septiņus no trīspadsmit komandas punktiem un tika atzīta par Latvijas vērtīgāko spēlētāju turnīrā. Pirmo vietu izcīnīja Somijas basketbolistes, ceturtajā pozīcijā finišēja Zviedrija.

Somijas uzvaras pār Latviju un Igauniju nodrošināja ziemeļniecēm pirmo vietu, neatkarīgi no sestdienas spēļu iznākumiem. Latvijas un Igaunijas spēlē izšķīrās otrās vietas liktenis. Igauniešu sastāvā, salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm, trūka Janes Svilbergas, toties uzdevumu augstumos bija centra spēlētāja Trīne Kasemāgi, kura savāca iespaidīgu “double-double” - 18 punkti un 18 atlēkušās bumbas. Jāatzīmē, ka Igaunija centās sadalīt spēles laiku starp septiņām spēlētājām, astotajai laukumā nākot epizodiski, kamēr Rūdolfs Rozītis spēlē iesaistīja visu vienpadsmitnieku.

Latvija uzvarēja pirmo ceturtdaļu, taču spēles vidusdaļā pārākas bija laukuma saimnieces, pēc nospēlētas pusstundas izvirzoties vadībā ar desmit punktu pārsvaru 40:50. Pēdējā ceturtdaļā latvietes sekmīgi spēlēja uzbrukumā, sametot pretinieču grozā 22 punktus. Īpaši aktīvas uzbrukumā bija četras spēlētājas – Marta Bergmane, Katrīna Vectirāne, Sigita Džarcāne un Beāte Markāne. Pēdējā iemeta divus tālmetienus, bet Džarcāne pamatlaika pēdējā minūtē izlīdzināja rezultātu 62:62, nodrošinot tiesības spēlēt papildlaiku.

Piecās pagarinājumā minūtēs Džarcāne vienatnē guva tikpat punktu, cik igaunietes kopā – septiņus. Markāne neatpalika, galotnē realizējot četrus no četriem soda metieniem. Vēl viens grozs Katrīnas Vectirānes rēķinā, summā nodrošinot Latvijas uzvaru ar sešu punktu pārsvaru. Džarcāne ceturtajā ceturtdaļā un papildlaikā guva 12 punktus, Markānes rēķinā šajā laikā 10 punkti.

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa