05.10.2013. 20:29
Sestdien, 5. oktobrī, Turcijas lielpilsētā Stambulā notika "NBA Global Games 2013" pirmā spēle. Kevina Duranta pārstāvētais klubs "Oklahoma City Thunder" pārspēja vienu no vadošajām turku komandām "Fenerbahce" ar rezultātu 95:82.

Oktobris ir NBA un Eirolīgas starptautisko pārbaudes spēļu laiks. Nacionālā Basketbola asociācija, sākot no 2013. gada, ārzemju cīņām izmanto “NBA Global Games” formātu. Savukārt “Turkish Airlines” Eirolīga īsteno “Euroleague Basketball World Tour” programmu, kuras ietvaros seši Eirolīgas un Eiropas kausa klubi aizvada desmit pārbaudes spēles sešās valstīs.

Pirms gada “Fenerbahce” kļuva par sesto Eiropas klubu, kuram izdevies pieveikt NBA komandu. Toreiz “kanārijputniņi” savā laukumā uzvarēja daudzkārtējos NBA čempionus “Boston Celtics” – 97:91. Tieši gadu vēlāk Stambulā viesojās “Oklahoma City Thunder”, revanšējoties par “ķeltu” neveiksmi ar rezultātu 95:82 (20:28, 28:14, 27:23, 20:17).

Viesi dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām (52-27) un pārņēma kontroli soda laukumā (52-28), sākot no otrās ceturtdaļas kontrolējot spēles gaitu. Pēdējās ceturtdaļas sākumā “Fenerbahce” pietuvojās deviņu punktu attālumā (77:68), taču tuvāk netika un piedzīvoja zaudējumu.

Kevins Durants spēles pirmajā pusstundā savāca vairāk nekā trešdaļu no “Thunder” punktiem (24 no 69). Cīņas beigās viņa rēķinā bija 24 punkti (2p 8/15, 3p 1/3, 1p 5/6), astoņas izcīnītas bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles. Bogdans Bogdanovičs atbildēja ar 19 punktiem, bet Eiropas U18 čempionāta MVP Kenana Sipahi rēķinā tika ierakstīti seši punkti (2p 1/5, 3p 0/1, 1p 4/4), četras personiskās piezīmes un divas pārķertas bumbas.

Thunder: Durant 24 (8ab), Ibaka 15 (6ab, 4bm), Jackson 9 (5rp), Lamb 9, Sefolosha 8, Fisher 8, Adams 7, Thabeet 4 (5ab), Roberson 4, Collison 2, Jones 2, Garrett 2, Perkins 1; Gomes, McGruder, Orton, Westbrook.Fenerbahce: Bogdanovič 19, McCalebb 13, Preldžič 9 (4rp), Kleiza 9, Mahmutoglu 7, Sipahi 6, Birsen 6, Zorič 4, Vidmar 4, Turkyilmaz 3, Ermis 2, Olmaz, Ugurlu, Yurtseven; N. Bjelica.

Svētdien “Philadelphia 76ers” viesosies Basku zemē, kur sacentīsies pret Daira Bertāna pārstāvēto “Bilbao Basket” vienību.

Izmantotie resursi:Turkish Airlines Euroleague - Welcome to...