12.01.2014. 13:21

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Martins Dukurs šoreiz pirmajā mēģinājumā startēja ar piekto numuru, veicot izcilu braucienu, kurā uzrādīja labāko laiku (1:08.14) un tobrīd tuvāko konkurentu Džonu Fairbērnu (Kanāda) apsteidza jau par 0,85 sekundēm. Krievs Aleksandrs Tretjakovs pat ar absolūti labāko startu (4.74) tobrīd tikai ceturtais, bet vēl bija jābrauc tādiem vīriem kā amerikānis Metjū Entuāns un Tomass Dukurs, kuri kāpa uz goda pjedestāla piektdienas sacensībās. Abi šie sportisti tika garām Tretjakovam, kurš 1.braucienā beigās tikai vienpadsmitais - Tomass (+0.57) ērti iekartojās otrajā pozīcijā aiz jaunākā brāļa, bet Entuāns ceturtais, sešas simtdaļas aiz Feirbērna.

Pirmajā braucienā bija atlikuši tikai daži sportisti, kuri spēja izjaukt vietu kārtību vadošajā sešiniekā. Un britu vecmeistars Kristians Bromlijs pēc ilgāka pātraukuma patiešām pārsteidza - 3.laiks braucienā, Martinam zaudējot 71 sekundes simtdaļu.

Otrais brauciens ieviesa vairākas korekcijas - Tretjakovs ar izcilu startu (4.68) atguva vairākas pozīcijas, abu braucienu summā pakāpjoties uz 7.vietu. Labs brauciens arī otram krievu skeletonistam Sergejam Čudinovam, kurš no sestās vietas pēc pirmā mēģinājuma pakāpās uz piekto summā, apsteidzot Entuānu. Ceturto vietu pēc sīvas cīņas tomēr ieņēma brits Bromlijs, bet bonza tika kanādietim Feirbērnam. Dukuri savus otros braucienus veica bez kļūdām, pārliecinoši nosargājot pirmās divas vietas. Turklāt, M.Dukurs otrajā mēģinājumā sasniedza vēl vienu trases rekordu.

Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības. Vīru skeletonā sportisti divreiz sacentās tieši Sanktmoricā.

Kā zināms, piektdien brāļiem Dukuriem izdevās gūt otro dubultuzvaru pēc kārtas - pirmais bija Martins, bet otrais finišēja Tomass.

Ja sezonas pirmos trīs posmus Ziemeļamerikā Latvijas sportisti neaizvadīja pārāk sekmīgi, pirms nedēļas Vinterbergā brāļi piekto reizi vēsturē tika pie dubultuzvaras, bet Sanktmoricā pievienoja vēl divus dubultpanākumus.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Dukurs ar 1270 punktiem ieņem līderpozīciju, par 65 punktiem apsteidzot krievu Aleksandru Tretjakovu. Trešais ir T.Dukurs, no Tretjakova atpaliekot vien septiņus punktus, bet amerikānis Entuāns ieņem 4.vietu ar 1161 punktu.

Sezona jau nākamajā nedēļas nogalē turpināsies Īglsas trasē Austrijā, bet vēl pēc nedēļas Kenigzē (Vācija) paredzēts pēdējais PK posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Pēdējos četros kontinenta čempionātos triumfējis M.Dukurs.

Brāļi Dukuri startēs arī Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, kas februārī norisināsies Krievijas kūrortpilsētā Sočos. Pirms četriem gadiem Vankūverā Martins tika pie olimpiskā sudraba, bet Tomass ierindojās 4.vietā.Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties