03.01.2014. 14:47
Latvijas skeletonisti piektdien svinēja dubultuzvaru Pasaules kausa (PK) 4.posmā Vinterbergas trasē Vācijā. Pārliecinoši uzvarēja Martins Dukurs, bet otrais finišēja viņa vecākais brālis Tomass. Trešais šoreiz amerikānis Metjū Entuāns.

Pirmajā braucienā T.Dukurs startēja ar 5.numuru, bet uzreiz aiz viņa - 2013.gada Latvijas labākais sportists Martins Dukurs. Martins ar otru labāko startu (4.84 sekundes) distanci veica teicami, finišējot pēc 57,26 sekundēm un pārliecinoši uzvarot. Amerikānis Mets Entuāns viņam zaudēja 0,71 sekundi, bet vēl sešas simtdaļas lēnāks bija Tomass. Tikai ceturtais finišēja M.Dukura sīvākais sāncensis Aleksandrs Tretjakovs (+0.85), kuru neglabā pat jauns starta rekords - 4.77. Tikmēr labāko sešinieku noslēdza vēl viens amerikānis Džons Deilijs (+1.03) un krievs Sergejs Čudinovs (+1.06).

Otrajā braucienā savas pozīcijas noturēja Deilijs un Čudinovs, tikmēr Tretjakovs kārtējo reizi nodemonstrēja sportisko formu - vēl viens starta rekords (5.75), tomēr brauciens vājš. Tas gan netraucēja apsteigt amerikāni Entuānu un tikt pie bronzas. Tomass, tieši pretēji, veica fantastisku braucienu, arī apsteidzot Entuānu. Martins savu līderpozīciju noturēja, abu braucienu summā Tomasu apsteidzot par 1,19 sekundēm. Tretjakovs summā uzvarētājam zaudēja vēl 0.34 sekundes.

PK kopvērtējumā līderpozīciju saglabā Tretjakovs - 845 punkti, Martinam 820. Trešais amerikānis Entuāns (785), bet vēl septiņi punkti mazāk T.Dukuram.

Vinterberga ir viena no tām trasēm, kur M.Dukurs jūtas vislabāk - kopš 2009.gada M.Dukurs šeit uzvarējis nu jau piecās sacensībās pēc kārtas, ieskaitot 2011.gada Eiropas čempionātu.

Pēc Vinterbergas posma Eiropā notiks vēl trīs sacensības - Sanktmoricā, Īglsā un Kēnigzē, pēdējās no tām vienlaikus būs arī kontinenta čempionāts. Pēc tam skeletonisti dosies uz Sočiem, kur februārī piedalīsies ziemas olimpiskajās spēlēs.