23.01.2016. 22:31
Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri sestdien izcīnīja pirmās divas vietas Vistleras trasē Kanādā notikušajā Pasaules kausa izcīņas sezonas sestajā posmā.

Martins Dukurs izcīnīja sesto uzvaru šīs sezonas sešos etapos, bet Tomass Dukurs sasniedza jaunu trases rekordu un pacēlās uz trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs pirmajā braucienā finišēja pēc 52,15 sekundēm, par piecām sekundes simtdaļām pārspējot trases rekordu. Savukārt Tomass Dukurs savam jaunākajam brālim pēc pirmā nobrauciena zaudēja 0,33 sekundes.

Savukārt otrajā braucienā trases rekordu laboja T.Dukurs, kurš distanci veica 52,11 sekundēs. Viņa brālis otrajā braucienā bija par 0,05 sekundēm, tomēr ar to pietika divu braucienu summā - viņa pārsvars palika 0,28 sekundes.

Tikmēr trešo vietu guva Dienvidkorejas sportists Juns Sunbins, kurš uzvarētājam zaudēja 0,93 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešiem posmiem M.Dukurs ticis pie maksimāli iespējamajiem 1350 punktiem, viņam ar 1140 punktiem seko Dienvidkorejas pārstāvis, bet T.Dukuram ir vēl par diviem punktiem mazāk.

Kā zināms, pirms sešiem gadiem Vankūveras olimpiskajās spēlēs Martins un Tomass Dukuri izcīnīja attiecīgi otro un ceturto vietu.

M.Dukurs uzvarējis visos sešos šosezon aizvadītajos posmos. Pirmie trīs risinājās Vācijas trasēs Altenbergā, Vinterbergā un Kēnigzē, bet ceturtais un piektais attiecīgi ASV trasēs Leikpleisidā un Pārksitijā.

Tikmēr T.Dukurs Leikpleisidā šosezon pirmoreiz kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu, bet Vistlerā viņš to paveicis otro reizi.

Pēc pirmajiem trim etapiem otrais bija olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, tomēr viņš uz Ziemeļameriku neaizbrauca.

Nākamais Pasaules kausa posms norisināsies pēc divām nedēļām Sanktmoricā Šveicē. Kopumā Pasaules kausā paredzēti astoņi posmi, bet pasaules čempionāts risināsies Austrijas trasē Īglsā.

Pasaules labākais skeletonists M.Dukurs kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju jau sešas sezonas pēc kārtas. Pagājušajā sezonā viņš uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, bet pārējās divas reizes palika otrais. Tāpat viņš trešo reizi karjerā triumfēja pasaules čempionātā.

M.Dukurs uzvarējis pēdējos sešos Eiropas čempionātos.

Jau ziņots, ka M.Dukuru decembrī apbalvoja kā 2015.gada Latvijas labāko sportistu. Viņš šo balvu saņēma trešo gadu pēc kārtas un piekto reizi kopumā.

Tikmēr T.Dukurs pērnajā sezonā pirmajos trijos posmos bija otrais aiz sava jaunākā brāļa, bet atlikušajos piecos posmos tikai reizi tika pirmajā trijniekā. Tomēr Pasaules kausa kopvērtējumā viņš trešo reizi pēc kārtas guva otro vietu.