27.10.2016. 17:49

Pateicoties pieciem vārtiem otrajā trešdaļā, Anaheimas "Ducks" aizvadītajā naktī ar 6:1 savā laukumā pieveica Nešvilas "Predators", revanšējoties par pagājušās sezonas izslēgšanas mačos piedzīvoto zaudējumu pirmajā kārtā. Tomēr regulārā čempionāta ievads komandai, kas četras reizes pēc kārtas uzvarējusi divīzijā un šajā laika posmā divas reizes bijusi labākā Rietumu konferencē, izvērties smags – pieci zaudējumi un trīs uzvaras.

Viens no iemesliem – nebija izdevies vienoties ar Hampusu Lindholmu, kurš pērn 80 mačos guva desmit vārtus, esot labākais starp Anaheimas "Ducks" aizsargiem. Diskusijas ar ierobežoti brīvo aģentu bija ievilkušās, tomēr beidzot izdevies vienoties par jaunu līgumu. Tas paredz, ka zviedrs nākamo sešu gadu laikā saņems 31,5 miljonus dolāru jeb 5,25 sezonā, lai gan vēl pagājušajā nedēļā Lindholma nometne cīnījās par 5,5 miljoniem gadā.

Talantīgais Lindholms starp Anaheimas "Ducks" aizsardzības līderiem ir jau trešo gadu, savācot 28, 34 un 30 rezultativitātes punktus. Tāpat 22 gadus vecais hokejists tika izvēlēts Zviedrijas izlasei dalībai Pasaules kausā, aizstājot savainoto Niklasu Krūnvalu, tomēr nevienā mačā viņš nepiedalījās, komandai piedzīvojot neveiksmi pusfinālā.

Pašlaik Anaheimas "Ducks" budžets ir aptuveni 1,4 miljonus pāri algu griestiem. Atšķirībā no Nacionālās basketbola asociācijas, kur iespējams summu pārtērēt, par to maksājot sodu, Nacionālajā hokeja līgā šādas iespējas nav. Līdz ar to "Ducks" vadībai nāksies meklēt risinājumus, kā tuvākajā laikā atbrīvot līdzekļus, un likumsakarīgākais lēmums ir cita hokejista aizmainīšana. Lindholms pašlaik atrodas Zviedrijā, un viņam nepieciešama darba vīza, kuras nokārtošana parasti aizņem nedēļu līdz desmit dienas.

Tādējādi vienīgais ierobežoti brīvais aģents, kuram joprojām nav līguma, ir Džeikobs Truba. 22 gadus vecais aizsargs pagājušajā sezonā aizvadīja 81 spēli un sakrāja 21 punktu, tomēr viņš nevēlas atgriezties Vinipegas "Jets" rīcībā un publiski pieprasījis aizmainīšanu uz citu komandu.

Iemesls: Vinipegas "Jets" vēlas, lai Truba spēlētu kreisās malas aizsarga pozīcijā, tomēr hokejists ar labo satvērienu grib darboties labajā malā. Tur priekšā ir divi līderi – Dastins Baflins un Tailers Maijerss. Tikai viņi pagājušajā sezonā spēlēja vairāk nekā Truba – 22:03 minūtes pret 25:12 un 22:37 minūtēm.