Elite: Jānis Āre (BK Ķekava/ThermoKid) – 28

1.līga: M.Orinskis (Kursa), R.Brenčs (RBP) – 31

2.līga: Eduards Grabovskis (C4) – 40

Elites grupa

Ērtais pretinieks – „Pļavnieki B3” komanda izcīnīja savu otro šīs sezonas uzvaru un to izdarīja atkal pieveicot Ķekavas komandu. Ja mājas spēlē panākums tika izcīnīts ar viena punkta pārsvaru, tad viesos uzvara krietni pārliecinošāka „+9”.

Nostiprinās. „Sonoras” uzvara mazrezultatīvā spēlē pret Salaspili bija svarīga no turnīra tabulas viedokļa. Pirms šīs spēles abas komandas atradās kopvērtējumā līdzas, bet uzvara „Sonorai” ļāva nostabilizēties ceturtajā vietā.

Par vietu aiz līderiem. Otrajā un trešajā vietā esošo komandu spēlē „Kursa MRU/Mārupe” ar 14 punktu pārsvaru apspēlēja „Latvijas Gāzi”. Līdzīgajā spēlē izšķirošā bija mārupiešu precizitāte no tālmetienu līnijas, kur „Kursa” realizēja par pieciem tālmetieniem vairāk.

Studentu cīņas. Principiālā „Leifheit/LU” un „Turības” spēlē, līdzīgi kā pirmajā aplī, viss izšķīrās galotnē, kurā turnīra līderi no LU izcīnīja smagu panākumu, kas ļauj atrasties pirmajā vietā tabulā. Tikmēr „Turībai” pagaidām priekšpēdējā pozīcija.

1.līga

Mājas uzvaras. Divas svarīgas uzvaras savā laukumā izcīnīja DzSK „Lokomotīve”. Vispirms „dzelzceļnieki” dramatiskā galotnē nosargāja uzvaru pār „Lapeniekiem”, kam sekoja panākums pār „Latvenergo”.  Šīs divas uzvaras „Lokomotīvei” pēc pirmā apļa ļauj atrasties trešajā pozīcijā.

Pārtrauc sēriju. Neveiksmīgi novembri aizvadījusī „wiseadvice.lv” pārtrauca piecu zaudējumu sēriju un mājās pieveica „VCG ekspertu grupu”. Lai arī „wiseadvice.lv” pēc pirmā apļa atrodas desmitajā pozīcijā, augstāk esošie konkurenti ir turpat līdzās.

Kaimiņu būšana. Vienā zālē mājvietu atradušo komandu spēlē „manaslecas.lv” negaidīti uzveica turnīra līderus BK „Upesciems”. Ja „Upesciems” pirmo apli pabeiguši dalītās līderpozīcijās, tad „lēcām” vēl ir pārcelta spēle Jūrmalā, kur uzvaras gadījumā var pat pacelties uz piekto vietu.

Profesionāļu režīmā. Otrā spēle divu dienu laikā nebija šķērslis „VCG ekspertu grupai” uzvaras izcīnīšanai mājās pret „Jūrmalu”. Lai arī „eksperti” atrodas priekšpēdējā pozīcijā, tomēr kopš novembra vidus komanda izcīnījusi trīs uzvaras, kas iepriekš gada laikā nebija noticis ne reizi.

Uzvar tikai mājās. Kūrortpilsētas Jūrmalas pārstāvji visas savas piecas uzvaras izcīnījuši savā laukumā. Izņēmums nebija arī spēle pret „Kursa MRU/Mārupe”. Jūrmalnieki arī pamanījās izpildīt šajā spēlē 54 tālmetienus. Tiesa izbraukumā Jūrmalas uzvaru bilance šosezon vēl nav atklāta.

Bronzas sērija. Pagājušās sezonas izskaņā „Lapenieku” un „exNexum” komandas sadalīja bronzas medaļas. Arī šogad savstarpējā spēlē uzvaru izcīnīja „Lapenieku” komanda, kura turpina atrasties play-off zonā. „exNexum” šis zaudējums iespējams sapurināja gada pēdējai spēlei.

Triple-double. Otro spēli pēc kārtas „triple-double” izdevies sasniegta Raimondam Vaikulim, kurš sekmēja savas „Rīgas brīvostas pārvaldes” uzvaru viesos pret „Krown”. Nākamajā spēlē gan šī R.Vaikuļa mini sērija pārtrūka.

19 trejači. „exNexum” gadu noslēdza uz ļoti pozitīvas nots, mājās uzvarot čempionu RBP. „nexumieši” pamanījās realizēt 19 tālmetienus, kas gan nebija sezonas rekords, tomēr precizitāte ļoti atzīstama – 51%. „Brīvosta” turpina spēlēt nestabili, par ko liecina piektā vieta kopvērtējumā. Jāatceras, ka pērn tieši play-off laikā „brīvostnieki” nodemonstrēja savu patieso spēku.

2.līga

Cietais rieksts. BK „Zaķumuiža” ilgstoši atrodas ceturtajā pozīcijā, tomēr apspēlēt nevienu no top3 komandām tā arī nav izdevies. Izbraukumā pret tobrīd nezaudējušo Ķekavas RXG klājās diezgan plāni – „-19”.

Pieticīgais uzbrukums. Jau otro reizi šosezon neizdevās sasniegt pat 40 gūto punktu robežu „Ūpis” komandai, kas viesos pret „Pronets.lv” piedzīvoja jau piekto neveiksmi pēc kārtas.  „Pronets.lv” pēc pirmā apļa atrodas tikai vienas uzvaras attālumā no play-off zonas.

Otrai 40. Otro reizi šosezon 40 gūto punktu robežu sasniedzis 2.līgas rezultatīvākais spēlētājs Eduards Grabovskis. Tieši 40 punktus viņš sakrāja savas komandas izbraukuma uzvarā pār „exNexum-20gs”.

Neveiksminieki. Viena no četrām 2.līgas komandām, kura ieslīgusi zaudējumu virpulī, ir „Ultra”. Lai arī atzīstami cīnījās pret Stopiņu un Zaķumuižas komandām, abās spēles uzvaras izcīnīja Pierīgas komandas.

Pastarīšu tiesa. Ar pašaizliedzīgu cīņu vien bija par maz SK „Babīte/Čiekurs” spēlētājiem izbraukuma spēlē „Pārdaugavu”. Sporta skolas puiši cīņas gaitā nolauza turnīra pastarīti, tiekot pie trešās uzvaras.

Ekstremālās pārvērtības. Spēles pirmais puslaiks Juglā starp vietējo sporta skolu un Ķekavas „ThermoKid 2” aizritēja līdzīgi, viesiem uzvarot ar piecu punktu pārsvaru. Bet otrajā puslaikā viss sagriezās kājām gaisā. Trešajā ceturtdaļā mājnieki nespēja gūt ne punkta un visu otro puslaiku Ķekava uzvarēja ar 63:15!

Līderu cīņa. Principiālā abu Ķekavas komandu spēlē vajadzēja noskaidrot, kura no komandām tad uzvarēs pirmo apli. Ar uzvarētu ceturto ceturtdaļu pārāki izrādījās „ThermoKid 2”, sagādājot RXG pirmo zaudējumu. Tādejādi pirmo apli trīs komandas noslēdza ar identisku bilanci 10-1. Bez abām Ķekavas komandām šādi spēlējuši arī „C4”.