16.10.2015. 22:24
Latvijas futbola izlases aizsargs Kaspars Dubra piektdien Baltkrievijas līderes Barisavas BATE sastāvā kļuva par šīs valsts čempionu.

Piektdien notikušajā mačā BATE izbraukumā ar 2:0 (2:0) pieveica «Vitebsk» vienību, priekšlaicīgi nodrošinot sev čempionu titulu.

Dubra šajā mačā aizvadīja tikai pirmo puslaiku, jo pirmajās 45 minūtēs iedzīvojās savainojumā.

Uzvaru viesi sev nodrošināja pirmajā puslaikā, kad pa vārtiem guva Aleksejs Rioss un Dmitrijs Mozoļenskis.

Nav zināms, vai gūtais savainojums Dubram neliegs piedalīties nākamās nedēļas otrdienā gaidāmajā UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra mačā pret spēcīgo Spānijas klubu «Barcelona».

BATE Čempionu līgas grupu turnīrā spēlē ceturto reizi pēdējo sešu sezonu laikā. Pirms gada tās sastāvā bija Latvijas vārtsargs Germans Māliņš, tomēr viņš nevienai šā turnīra spēlei tā arī netika pieteikts.

Stabilāks spēlētājs BATE sastāvā pašlaik ir Dubra, kurš pirmajās četrās kvalifikācijas turnīra spēlēs cīnījās bez maiņām, tomēr pēc tam viņu skāra trauma, un nākamās divas cīņas tika izlaistas. Savukārt pēcāk viņam izdevās atgūt vietu sākumsastāvā.

Ar 23 spēlēs iekrātiem 56 punktiem BATE nodrošinājusi sev pirmo vietu šīs sezonas Baltkrievijas čempionātā, jo tuvākais sekotājs Minskas «Dinamo», kam gan mačs rezervē, tiek apsteigts par 13 punktiem. Tiesa, Minskas klubam līdz sezonas beigām atlicis aizvadīt četrus mačus, bet BATE handikaps vairs nav likvidējams.

Par Baltkrievijas čempioni BATE vienībai izdevies kļūt 12.reizi vēsturē, turklāt šis gods iegūts jau desmito reizi pēc kārtas.