11.07.2014. 14:33
13. jūlijā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete apmeklēs "Likteņdārzu", lai kopā ar Latvijas sporta veterānu-senioru savienības, Latvijas Sporta muzeja un sporta darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem godinātu dažādās represijās cietušo mūsu sportistu piemiņu.

Tieši pirms gada - 13.jūlijā - "Likteņdārzā" netālu no Ābeļu alejas tika atklāta īpaša piemiņas vieta "Latvijas sportistiem - dažādu represiju upuriem", lai godinātu Latvijas izcilāko sportistu piemiņu. Ministre Druviete iepazīsies ar būtiskāko līdz šim "Likteņdārzā" paveikto, kā arī tiem darbiem, kas vēl darāmi, lai 2018. gadā šis dārzs kļūtu par dāvanu Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Pirmie darbi dārzā sākti 2008. gadā, izveidojot ābelīšu alejas ceļu, 2009. gadā par saziedotajiem līdzekļiem tapis salas perimetrālais ceļš. 2010. gadā sākta, 2011. un 2013. gadā turpināta dārza centrālās daļas - amfiteātra - būvniecība. 2012. gadā tapusi Skatu terase un sākts bruģēt Ābeļu alejas ceļš.

Kā zināms, Izglītības un zinātnes ministrijas kompetences sfērā ir arī sporta nozare, tomēr šajā ministrijā sports nav prioritāte. Sporta nozares galvenā problēma ir finansējuma trūkums.

Izmantotie resursi:www.izm.gov.lvBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties