15.06.2014. 05:54
Ar uzvaru Pasaules kausa izcīņu sāka Kotdivuāra, kas C grupas otrajā spēlē prata atspēlēties un lielo pārsvaru pārvērst uzvarā pār Japānas izlasi (2:1). Abus vārtus Kotdivuāra guva praktiski uzreiz pēc Didjē Drogbā došanās laukumā, Vilfrīdam Bonī un Žervinjo izceļoties attiecīgi 64. un 66. minūtē.

Pirms spēlesPar lielāko pārsteigumu kļuva Kotdivuāras izlases kapteiņa Didjē Drogbā palikšana rezervē. Pēdējā pārbaudes spēlē pret Salvadoru (2:1) Drogbā guva vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli, bet šoreiz viņa vietā uzbrukuma smailē darbojās Vilfrīds Bonī. Rezervē palika arī Kolo Turē, kuru aizsardzības centrā aizstāja balsta pussargs Didjē Zokorā. Savukārt Japānai Jasuhito Endo un Jasujuki Konno vietā sākumsastāvā izgāja Hotaru Jamaguči un Masato Morisige.

Komandas šķir Hondas šedevrsKaut arī abu vienību spēlēs parasti vārtu netrūkst, tieši Japānas un Kotdivuāras mača sākums izrādījās līdz šim piesardzīgākais šajā čempionātā. Un tomēr jau pirmais moments 16. minūtē noslēdzās ar vārtu guvumu. Juto Nagatomo soda laukumā piespēlēja Keisukem Hondam, un "Milan" pussargs ar otro pieskārienu neatvairāmi sita tuvajā stūrī (1:0).

Pēc vārtu guvuma Japānai bija vēl vairāki bīstami momenti. 20. minūtē labi nospēlēja malējais aizsargs Acuto Učida, kurš soda laukumā tika galā ar Serē Dī, bet sita tieši virsū Bubakaram Barī. Jau pēc minūtes Honda ļoti viltīgi sita zem vārtu pārliktņa, bet Barī paguva noreaģēt. Pēc tam iniciatīvu pārņēma Kotdivuāra, kas daudz vairāk kontrolēja bumbu, tomēr nespēja izveidot reālas iespējas.

Drogbā iet uz maiņu, Kotdivuāra nospiež JapānuOtrā puslaika sākumā Kotdivuāras teritoriālais pārsvars sāka pārvērsties arvien vairāk bīstamās epizodēs. Dī no vārtu priekšas sitienu izdevās izdarīt tikai ar plecu, citā momentā labi nospēlēja vārtsargs, savukārt vēl citā uzbrukumā Jajas Turē kritiens soda laukumā beidzās ar likumsakarīgu tiesneša svilpes klusēšanu. 62. minūtē laukumā devās Drogbā, un Kotdivuāra nākamo četru minūšu laikā uzreiz guva vārtus.

64. minūtē labu centrējumu no labā flanga izdarīja malējais aizsargs Seržs Orjē, un jau pieminētais Bonī cīņā ar aizsargu ar galvu precīzi pielaboja bumbu vārtos (1:0). Pagāja tikai divas minūtes, un Orjē izpildīja vēl vienu spīdošu centrējumu. Šoreiz bumba tika adresēta uz tuvo stabu, un Žervinjo ar galvu trāpīja tuvajā apakšējā vārtu stūrī - jāatzīst, ka ļoti neveiksmīgi nospēlēja japāņu vārtsargs Eidzi Kavasima (2:1). Spēles izskaņā divreiz izcelties varēja arī pats Drogbā - pirmajā epizodē pēc tāla tiešā brīvsitiena precīzs bija Kavasima, bet citu Drogbā sitienu bloķēja aizsargs.

Statistika Civ Jpn
Bumbas kontrole 58% 42%
Sitieni (rāmī) 19 (9) 7 (4)
Stūra sitieni 8 5
Pārkāpumi 12 13
Aizmugures 3 1

Vārti: Bonī 64', Žervinjo 66' - Honda 16'Brīdinājumi: Bambā, Zokorā - Josida, MorisigeKotdivuāra: Barī, Boka (Džakpā 75'), Bambā, Zokorā, Orjē, Dī (Drogbā 62'), Tiotē, J. Turē, Žervinjo, Bonī (Jā Konans 78'), KalūJapāna: Kavasima, Nagatomo, Morisige, Josida, Učida, Hasebe (Endo 54'), Jamaguči, Kagava (Kakitani 86'), Honda, Okazaki, Osako (Okubo 68')Galvenais tiesnesis: Enrike Osess (Čīle)