15.10.2016. 17:57

Abas komandas jaunajā sezonā aizvadījušas tikai pa spēlei. "Valmiera Glass/ViA" pirmajā mačā pieveica "LU/Rīga" vienību ar 83:65, bet Gulbenes "Buki" ar 70:90 piekāpās RSU. Par mača favorītiem gan bija grūti nosaukt nevienu no komandām, solot interesantu cīņu. Interesanti, ka šajā spēlē gatavs doties laukumā bija viens no labākajiem Latvijas bobslejistiem, Daumants Dreiškens, kurš nereti bijis Gulbenes komandas pieteikumā, bet reāli spēlēt nebija sanācis.

Spēli izbraukumā krietni labāk sāka valmierieši, divus tālmetienus realizējot Renāram Apsītim un Oto Grīnbergam, kuri pēc četrām spēlētām minūtēm izvirzīja savu komandu vadībā ar 16:2. Mājinieki iegāja spēlē pirmās ceturtdaļas otrajā pusē, atspēlējot zaudēto. Ceturtdaļas izskaņā komandām bija problēmas ar punktu gūšanu, tai noslēdzoties ar rezultātu 16:14.

Otrās ceturtdaļas sākumā Matīss Caune izvirzīja Gulbenes komandu vadībā. Izrāvienu izdevās turpināt, panākot 25:19. Līdz ceturtdaļas vidum gulbenieši turējās vadībā, bet tad iniciatīvu pārņēma viesi, četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām atgūstot vadības grožus savās rokās (31:29). Puslaika izskaņā valmierieši dominēja un pelnīti atradās vadībā pēc 20 spēlētām minūtēm ar 40:32.

Līdzīgi kā pirmo, arī otro puslaiku ievadīja Apsīša precīzais tālmetiens. "Bukiem" izdevās sadeldēt deficītu līdz četriem punktiem, bet tuvāk netika. Valmieras komandai izdevās noturēt nelielu pārsvaru, gatavojoties izšķirošajam nogrieznim šajā mačā (54:46). Ceturtajā ceturtdaļā laiks ritēja valmieriešu labā. Komandas ar punktu gūšanu neizcēlās, viesiem saglabājot deviņu punktu pārsvaru (59:50). Laukuma saimnieki neļāva viesiem atslābināties, bet paši pacīnīties par uzvaru ne. "Valmiera Glass/ViA" noturēja nelielo pārsvaru, svinot otro uzvaru ar rezultātu 66:61.

Uzvarētāju rindās ar 14 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām atzīmējās Oto Grīnbergs, bet attiecīgi 13 un 11 punkti Reinim Ermansonam un Renāram Apsītim. "Buku" labā 17 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Matīss Caune. Daumants Dreiškens šajā mačā punktus neguva, bet nospēlēja nedaudz vairāk nekā 10 minūtes, izcīnot divas atlēkušās bumbas un atdodot vienu rezultatīvu piespēli.

Gulbenes "Buki" - "Valmiera Glass/ViA" 61:66 (14:16, 18:24, 14:14, 15:12)

Gulbenes "Buki": Caune 17 (6 ab), Mednis 10 (7 ab), Lūsis 9, Rikveilis 8, Kromulis 4, Leitāns 4, Lišiks 4, Duļevskis 3, Pētersons 2, Čaupjonoks, Dreiškens, Kalniņš."Valmiera Glass/ViA": Grīnbergs 14 (6 ab), Ermansons 13, Apsītis 11, Dubults 10 (15 ab), Kohanovs 8 (5 ab), Engers 4, Ivanovs 2, Paipa 2, Mihailovs 2, Riekstiņš, Burda.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA