09.11.2015. 07:12
Nacionālājā basketbola asociācijas (NBA) spēlē šonakt savu sesto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Klīvlendas ''Cavaliers'', kura ar 101:97 mača galotnē pārspēja Polu Džordžu un Indiānas ''Pacers''. Bet 22 gadus jaunais ''Pistons'' centrs Andrē Dramonds turpina savu lielisko spēļu sēriju ar 29 punktiem un 27 atlēkušajām bumbām, kas ļāva izbraukumā Detroitai uzvarēt Portlendas ''Trail Blazers''.

Neskatoties uz to, ka piektdienas spēlē ''Cavaliers'' līderis Džeimss savainoja celi, uzbrucējs tomēr varēja piedalīties spēlē pret ''Pacers'' un bija galvenais uzvaras kaldinātājs spēles galotnē. Vispirms pusminūti līdz pamatlaika beigām pie rezultāta 95:92 Džeimss ar lielisku piespēli groza apakšā atrada Kevinu Lavu, kurš palielināja mājinieku pārsvaru. Otrā laukuma galā Džordžs atbildēja ar tālmetienu, taču turpinājumā atkal nostrādāja Džeimsa un Lava saspēle, kurā otrais ar danku papildināja savu double-double (22 punkti, 19 atl. b.). Spēles pēdējās sekundēs Lebrons realizēja abus sodiņus, kas ļāva Klīvlendai svinēt sesto uzvaru septiņās spēlēs. Džeimsam spēlē kopā gūti 29 punkti, bet pretinieku rindās iespaidīgu spēli turpina rādīt Pols Džordžs, kura kontā 32 punkti un 11 atlēkušās bumbas, Monta Elisam 25 punkti.

Citā Austrumu konferences duelī Maiami ''Heat'' uzņēma Toronto ''Raptors'', kura tikai iepriekšējā spēlē pret ''Magic'' bija piedzīvojusi sezonas pirmo zaudējumu. Taču atgriezties uz uzvaras takas viesiem neizdevās, jo pēc līdzīga pirmā puslaika mājinieki trešo ceturtdaļu uzvarēja ar 30:16, bet ceturtajā ceturtdaļā galvenokārt Maiami rezervisti veica 18:3 izrāvienu, kas ļāva ''Heat'' septiņu mājas spēļu sēriju iesākt ar drošu uzvaru 96:76. Bošs pret savu bijušo komandu joprojām nav piedzīvojis zaudējumu un šajā spēlē bija rezultatīvākais ar 23 punktiem. Aizsardzībā lielisks bija centrs Hasans Vaitsaids, kurš bloķēja sešus pretinieku metienus, guva 20 punktus, kā arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

Pēc trīs zaudētām spēlēm pret spēcīgām pretiniecēm (''Raptors'', ''Bulls'', ''Rockets'') Okahomsitijas ''Thunder'' savās mājās pieveica Fīniksas ''Suns''. Sākums nemaz mājiniekiem nebija viegls, jo 15 punktus pirmajā ceturtdaļā ''Thunder'' grozā sabēra ''Suns'' līderis Eriks Bledso, taču spēles otrajā puslaikā Oklahomsitija ieslēdza lielāku jaudu uzbrukumā un, lai arī neatrada laimi no tālmetiena līnijas (4/20), taču spēja ātrajos uzbrukumos izslēgt Fīniksas cerības uz uzvaru. ''Thunder'' rindās ar 32 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Kevins Durents, bet Rasels Vestbruks 21 punktam pievienoja 13 rezultatīvas piespēles. Viesiem nepalīdzēja arī Bledso 28 punkti un 11 piespēles.

Pēdējā nakts spēlē Portlendas ''Trail Blazers'' uzņēma Andrē Dramondu un Detroitas ''Pistons''. Pēc trīs ceturtdaļām mājinieki bija ieguvuši komfortablu 13 punktu pārsvaru (92:79), taču ceturtā ceturtdaļa mājiniekiem izvērtās par īstu katastrofu - pieļautas 11 kļūdas, no spēles realizēti tikai četri no 18 metieniem un kopā gūti 11 punkti. Savukārt, Detroitas rindās ceturtajā ceturtdaļā viens pats 26 punktus sameta Redžijs Džeksons, bet par atlēkušajām bumbām parūpējās Dramonds, kuram kopā visā spēlē 27(!) atlēkušās bumbas. Detroitas piektajā uzvarā sešās spēlēs ar 40 punktiem (karjeras labākais sasniegums) rezultatīvākais bija Džeksons, bet 29 punkti Dramonda kontā. Portlendas sastāvā Lilardam 26 punkti, 11 rezultatīvas piespēles, bet arī piecas kļūdas.