20.10.2013. 09:26
IndyCar sezonas noslēdzošais posms, kas šorīt norisinājās Kalifornijā, izvērtās par īstu izdzīvošanas spēli, bet izcīnotot piekto vietu, par 2013. gada čempionu kļuva jaunzēlandietis Skots Diksons no "Ganassi" komandas.

Sezonas izšķirošais posms izvērtās patiesi dramatisks, jo gandrīz visus pilotus piemeklēja lielākas vai mazākas neveiksmes. Rezultātā finišu no 25 startējušajiem braucējiem pēc veiktām 500 jūdzēm sasniedza tikai deviņi, bet vien četri finišēja vienā aplī ar uzvarētāju Vilu Pauversu no "Penske". Starp šiem četriem bija arī Diksons, kurš ieguva piekto vietu un kopvērtējumā pārspēja Elio Kastronevesu, kurš finišēja zemāk un čempionāta izskaņā piekāpās par 27 punktiem.

Kastronevesa komanda kļūdījās, iesaucot savu pilotu boksos, kad tie bija slēgti, par ko brazīlietis saņēma "drive through" sodu. Vēlāk veterāns bija spiests veikt vēl vienu pitstopu, lai nomainītu bojāto priekšējo antispārnu. Tomēr arī Diksonam neklājās gludi, jo sacensību beigās vairākas reizes viņš bija spiests doties pie mehāniķiem, lai mašīnu attīrītu no atlūzām, kas tajā bija iekļuvušas.

Atlūzas sagādāja problēmas Fontānas spīdvejā, jo vairāki piloti izstājās to radītu pārkaršanas problēmu dēļ. Tāpat notika daudzas avārijas, smagāko no kurām piedzīvoja Džastins Vilsons. Bijušais F1 pilots saslīdēja un viņa sānos ietriecās Tristens Votjē. Rezultātā Vilsons ar iegurņa lūzumu tika nogādāts slimnīcā.

Sacensībās uzvarēja Vils Pauvers, kurš vadībā pabija 103 no 250 apļiem. Otrais finišēja šī posma pērnā gada uzvarētāju Edu Karpenteru, bet tālāk aiz viņiem sacīksti noslēdza Tonijs Kanāns, Džeimss Hinčklifs un jaunais čempions Diksons.