13.04.2014. 17:32
Šodien plkst. 15:37 Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta 34. kārtas centrālā spēle, kurā "Liverpool" savā laukumā tikās ar "Manchester City". Aizraujošā notikumiem bagātā mačā laukuma saimnieki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2, kļūstot par galveno titula pretendenti.

Brendans Rodžerss sākumsastāva izvēlē nekādus pārsteigumus nesagādāja un diez vai varēja kādu pārsteigt. Tikmēr Manuels Pelegrini tomēr rezervē atstāja Serhio Agvero, vienīgā uzbrucēja lomu uzticot Edinam Džeko. Toties spēlei gatavs bija komandas kapteinis Vensāns Kompanī. Kā jau šosezon ierasts, "Liverpool" spēli uzsāka aktīvi un agresīvi, atklājot rezultātu sestajā minūtē. Luiss Svaress pretinieka laukuma pusē izcīnīja bumbu un atdeva to soda laukumā ieskrējušajam Rahīmam Sterlingam. Brīdī kad likās, ka pussargs sitiena brīdi nokavējis, sekoja lieliska māņkustība, kuru nokavēja Kompanī un Džo Hārts, pēc kā atlika vien bumbu trāpīt tukšos vārtos. Kamēr viesi mēģināja sakārtot savu spēli uzbrukuma zonā, mājinieki turpināja regulāri plosīt pretinieku aizsardzību un 15. minūtē Deniels Staridžs no soda laukuma vidus netrāpīja bumbu vārtu stūrī.

"Manchester City" vēl viens nepatīkams trieciens sagaidīja 19. minūtē, kad kļuva skaidrs, ka spēli traumas dēļ nevarēs turpināt komandas līderis Jaja Turē, kuru nomainīja Havi Garsija. Līdz ar to viesu kreativitāte uzbrukumu veidošanā kļuva vēl skopāka un arī spēle aizsardzībā jūtami neuzlabojās. 26. minūtē "Liverpool" nopelnīja stūra sitienu, pēc kura izpildes Stīvens Džerārds tika atstāts pretī vārtiem pilnīgi brīvs, tomēr Hārts paspēja reaģēt un novirzīt bumbu pāri vārtiem. Centrējumu no pretējā stūra devās izpildīt pats Džerārds, bet Martins Škrtels ar galvu netverami raidīja bumbu tīklā (2:0). Tikai pašās puslaika beigās viesiem izdevās izveidot divas labas iespējas gūt vārtus, tomēr pirmajā gadījumā Simonam Minjolē uz vārtu līnijas palīdzēja komandas biedri, bet pēc mirkļa, kad sitienu no gaisa izpildīja Fernandinjo, lieliski nospēlēja jau pats vārtsargs.

Otro puslaiku jau viesi rezultāta spiesti uzsāka daudz aktīvāk, kontrolējot bumbu "Liverpool" soda laukuma tuvumā un brīžiem sagādājot nopietnas problēmas mājinieku aizsargiem. Tikai piecas minūtes pēc spēles atsākšanās Pelegrini veica spēlētāju maiņu, Hesusa Navasa vietā sūtot Džeimsu Milneru. Tieši Anglijas izlases pussargs uzsāka uzbrukumu 57. minūtē, pabeidza to ar rezultatīvu piespēli Davidam Silvam vērtu priekšā, kuram atlika to vien raidīt tīklā (2:1). Jāatzīmē, ka "Manchester City" vēl nebija zaudējusi nevienu spēli kad vārtus guvis Silva, un acīmredzami negrasījās padoties arī šodien. Turklāt turpmākajās minūtēs laukuma saimnieku soda laukumā brīžiem valdīja pamatīgs haoss, kas nevarēja beigties labi. 63. minūtē pēc Silvas piespēles soda laukumā bumbu skāra Glens Džonsons, novirzot to savos vārtos (2:2). Rodžersa komanda pārāk uzmanīgi, pat bailīgi, uzsāka otro puslaiku, tikai dažu minūšu laikā zaudējot pirmajā puslaikā iegūto pārsvaru.

Nu jau visas emocionālās un spēles priekšrocības Mančestras kluba pusē, bet Pelegrini azotē vēl atradās Agvero, kurš laukumā tika sūtīts 68. minūtē. Pēc mača gaitas šķita, ka mājiniekiem būs sarežģīti šodien noturēt kaut neizšķirtu, jo pirmajā puslaikā redzētā komandas saspēle dīvainā kārtā bija izzudusi. Turklāt 76. minūtē Silva neizmantoja lielisku Agvero piespēli vārtu priekšā. Tomēr dramatisms cīņā vēl nebija izsmelts, jo divas minūtes vēlāk savā soda laukumā kļūdījās Kompanī izsitot bumbu, tā nonāca pie Felipes Koutinjo, kurš uzreiz trieca to labajā vārtu stūrī (3:2). Pēdējās minūtēs viesi nepārtraukti uzbruka, cenšoties panākt sev derīgo neizšķirtu rezultātu. Jau kompensācijas laikā Marks Klatenburgs sarkano kartīti par rupju izklupienu parādīja Džordanam Hendersonam, atstājot laukuma saimniekus mazākumā. Tomēr laiks palika pārāk maz lai to izmantotu un "Liverpool" izcīnīja svarīgu uzvaru, kļūstot par galvenajiem pretendentiem uz uzvaru Premjerlīgā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
12.04. 17:07 Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (0:0) Pančons 76'
12.04. 17:07 Fulham - Norwich 1:0 (1:0) Rodaljega 40'
12.04. 17:07 Southampton - Cardiff 0:1 (0:0) Kala 65'
12.04. 17:07 Stoke - Newcastle 1:0 (1:0) Pīters 42'
12.04. 17:07 Sunderland - Everton 0:1 (0:0) Brauns 75'(s.v.)
12.04. 17:07 West Brom - Tottenham 3:3 (3:1) Vidra 1' Brants 4' Sesenjons 31' - Olsons 34'(s.v.) Keins 70' Eriksens 90'
13.04. 15:37 Liverpool - Man City 3:2 (2:0) Sterlings 6' Škrtels 26' Koutinjo 78' - Silva 57' Džonsons 62'(s.v.)
13.04. 18:07 Swansea - Chelsea