02.01.2015. 22:32
Pasaules U20 hokeja čempionātā 2. janvāris ir ceturtdaļfinālu diena. Pirmajā no četrām spēlēm ASV un Krievijas hokejistu duelis noslēdzās ar 3:2 krievu labā.

Jau spēles sākumā amerikāņi 31 sekundes laikā nopelnīja divus noraidījumus, ļaujot Krievijai spēlēt lielajā vairākumā. Krievi savu iespēju izmantoja, un Ivans Barbašovs izvirzīja vadībā Valērija Bragina trenēto komandu. Pirmajā trešdaļā Krievija tika vēl pie trim vairākuma iespējām, un vienu no tām gandrīz izmantoja – Aleksandrs Šarovs guva vārtus deviņas sekundes pēc amerikāņu mazākuma beigām, panākot jau 2:0.

Otrajā trešdaļā iniciatīvu pārņēma amerikāņi, tikmēr Krievijai nācās vairāk aizsargāties. Perioda vidū Entonijs Diandželo ar spēcīgu metienu no zilās līnijas realizēja lielo vairākumu, samazinot krievu pārsvaru līdz vieniem vārtiem (1:2). ASV palika parastajā vairākumā un trāpīja pa vārtu stabu, taču otrā trešdaļa noslēdzās ar Krievijas pārsvaru (2:1).

Trešais periods sākās līdzīgi kā pirmais. Krievija nopelnīja vairākumu un atguva divu vārtu pārsvaru (3:1). Amerikāņiem nekas cits neatlika, kā mesties uzbrukumā, taču spēle ASV izlases vadošajiem hokejistiem īsti nepadevās – lielajā vairākumā ASV netika pie ļoti bīstamām vārtu gūšanas iespējām, un rezultāts nemainījās. Atsevišķās epizodēs krievi nospēlēja neveiksmīgi, un perioda vidū amerikāņi atgriezās cīņā par uzvaru – ar precīzu plaukstas metienu no zilās līnijas vārtus guva Zaks Verenskis.

Turpinājumā amerikāņi pilnībā dominēja, īpaši uzskatāms bija ASV jauno hokejistu pārākums slidojuma ātrumā. Ļoti daudz darba bija Krievijas vārtsargam Igoram Šestjorkinam un visai krievu aizsardzībai, bet ASV hokejisti nespēja atrast īstos ieročus rezultāta izlīdzināšanai. Pirmais ceturtdaļfināls noslēdzās ar 3:2 Krievijas labā.

ASV - Krievija 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)Vārti: 2:31 Barbašovs (Leščenko, Bučņevičs, vair.+2) 0:1, 15:25 Šarovs (Dergačovs, Mamins) 0:2, 32:43 Diandželo (Bučers, Aikels, vair.+2) 1:2, 41:27 Tolčinskis (Paigins, Goldobins, vair.) 1:3, 48:56 Verenskis (Metjūzs) 2:3.Soda minūtes: 16:12.Metieni: 41:25.Vārtsargi: Tečers Demko – Igors Šestjorkins.

Izmantotie resursi:worldjunior2015.com